Nasze projekty

Bp Milewski: w świecie medialnym nie ma za wiele miejsca dla wiary w Boga

"W świecie medialnym dominuje obojętność lub niewiara" - stwierdził bp Mirosław Milewski.

fot. episkopat news/flickr.com

Bp Milewski dokonał pasterskiej wizytacji kanonicznej parafii Świętej Rodziny w Mławie i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. Podczas mszy św. z udziałem parafian podkreślił, że ludzie wierzący w Boga i należący do Kościoła coraz częściej odnoszą wrażenie, że żyją jakby w dwóch światach.

Jeden, to świat medialny, świat Internetu, rozgłośni i telewizji. W świecie medialnym nie ma za wiele miejsca dla chrześcijaństwa i wiary w Boga. Dominuje obojętność lub niewiara. I jest drugi świat, ten, w którym obecnie jesteśmy: stoimy w świątyni parafialnej, wokół ołtarza Pańskiego, słuchamy słowa Bożego, będziemy świadkami cudu konsekracji chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Wasze rodziny wciąż chrzczą swoje dzieci i chcą, by kiedyś przyjęły Komunię św., sakrament bierzmowania, sakrament małżeństwa – wymienił bp Milewski.

Dodał, że w tej sytuacji można sobie zadać pytania: jak żyć w tej dychotomii, jak odnaleźć się w otoczeniu, które bywa tak nieprzyjazne chrześcijaństwu, że podważa jego osiągnięcia duchowe i kulturalne, jak zdobyć się na odwagę, żeby przyznać się publicznie, że jest się człowiekiem, który potrzebuje Boga, kościoła parafialnego, mszy św. czy Koronki do Miłosierdzia Bożego?

Reklama

Biskup powiedział też, że historycy, teologowie, socjologowie, którzy badają obecne procesy laicyzacyjne, analizując sytuację zauważają, że toczy się wojna kulturowa. Chce się przekonać chrześcijan, że zbliża się koniec chrześcijaństwa. Jednak to nieprawda, ponieważ ono potrafiło sobie poradzić z siłami zła.

Trwamy w Okresie Wielkanocnym. Pascha Chrystusa, Jego przejście ze śmierci do życia dla naszego zbawienia, to klucz do zrozumienia obecnej sytuacji, ale też umocnienie w postawie wiary. Dojrzali chrześcijanie, zamiast przejmować się ponurymi diagnozami, powinni tym mocniej brać sobie do serca słowa zmartwychwstałego Pana, zamykające Ewangelię według św. Mateusza: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20) – zacytował hierarcha.

Bp Milewski zaznaczył również, że zmartwychwstanie jest świętem wszystkich jego świadków. Zmartwychwstały Pan nadaje sens życiu i umacnia w drodze. Zadaniem wierzących jest przekazywanie następnym pokoleniom dziedzictwa wiary.

Reklama

Parafia Świętej Rodziny w Mławie powstała w 2001 r., jej proboszczem od początku jest ks. kan. Sławomir F. Kowalski. Kościół parafialny Matki Bożej Fatimskiej został poświęcony w 2009 r. Parafia liczy ponad 6300 mieszkańców.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę