Nasze projekty

Bp Milewski apeluje do młodych: proszę, nie ogłaszajcie „odjaniepawlania”

"Proszę was młodych, abyście nie traktowali Jana Pawła II jak reliktu przeszłości czy publicznie ogłaszali odjaniepawlania" - zwrócił się do młodzieży bp Mirosław Milewski w parafii Szyszki, w diecezji płockiej.

fot. Parafia św. Józefa w Pułtusku/facebook.com

Bp Milewski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Szyszki w obchodzony w niedzielę XXIII Dzień Papieski. Jak podkreślił, św. Jan Paweł II w czasie prawie 27 lat pontyfikatu „dotarł i zapukał do drzwi i serc ludzi żyjących na niemal wszystkich kontynentach”. Wzywał, aby „nie odrzucać Chrystusa, On jest kamieniem węgielnym”.

Stwierdził, że niestety od wielu lat pewne środowiska robią wiele, żeby podważyć sens i rangę tamtego pontyfikatu, multiplikować hejt na papieża, poddawać krytyce jego nauczanie i działalność.

Mówię o tym zawsze, gdy mam taką okazję: jestem dumny z tego, że należę do pokolenia JPII, że ja i moi rówieśnicy wzrastaliśmy w czasie tamtego pontyfikatu, że ten papież nas kształtował. Niech więc z duchowego i intelektualnego lenistwa nie ogarnia nas „grzech niepamięci” o tym, co św. Jan Paweł II, papież, pielgrzym, świadek i prorok, zrobił dla dobra naszej Ojczyzny i całego świata – poprosił bp Milewski.

Reklama

PRZECZYTAJ TEŻ: Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: czy obecność przy Bogu otworzy w nas gotowość do pojednania?

Zaakcentował, że Janowi Pawłowi II bardzo zależało na ludziach młodych. Nazywał ich „przyszłością Kościoła”. Z myślą o nich zainicjował Światowe Dni Młodzieży, spotkania dla młodych ludzi wszystkich ras i kolorów skóry, z każdego zakątka świata, żeby lepiej poznali Chrystusa i zanieśli Go swoim rówieśnikom.

Proszę was, zwłaszcza młodych, abyście nie traktowali Jana Pawła II jak reliktu przeszłości czy publicznie ogłaszali „odjaniepawlanie”. Nie rezygnujcie z katechezy szkolnej, na której poznajecie Jezusa i tych, którzy Go wam głoszą. Nie porzucajcie wiary – zaapelował do ludzi młodych.

Reklama

Bp Milewski zwrócił się do młodych, żeby każdego dnia „wybierali Jezusa”: Wybierajcie Go w każdą niedzielę, bo każda Msza św. jest spotkaniem z Nim, wybierajcie rano, wykonując znak krzyża na rozpoczęcie dnia, wybierajcie w ciągu dnia, modląc się choćby aktem strzelistym „Jezu ufam Tobie”, i wybierajcie przed snem, przepraszając i dziękując za przeżyty dzień. Wybór Jezusa, to najważniejszy wybór w życiu człowieka – podkreślił biskup.

ZOBACZ TEŻ: Niemal „na styk” zdążył na konklawe, które wybrało go na papieża

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę