Nasze projekty

„Będziesz miłował”. Wolontariusze upamiętnią kapelanów Powstania Warszawskiego

Wolontariusze Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczną 1 sierpnia projekt upamiętniający kapelanów Powstania Warszawskiego. Jego celem jest opracowanie krótkich biogramów wybranych duchownych oraz stworzenie mapy miejsc z nimi związanych.

Prace nad zebraniem materiałów, które wolontariusze rozpoczną 1 sierpnia, potrwają 63 dni, a więc dokładnie tyle ile trwało Powstanie Warszawskie. Efekty projektu poznamy 2 października.

Do wolontariatu Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego może dołączyć każda osoba, która ukończyła 14 lat. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Mt 5,14.

Zapowiadając projekt Muzeum przypomniało, że ks. Stefan Wyszyński, przebywający wówczas w Laskach, również pełnił posługę kapelana w czasie Powstania Warszawskiego. Działał pod pseudonimem Radwan III i wspierał żołnierzy, którzy walczyli w kampinoskich oddziałach.

Reklama

Pod koniec Powstania Warszawskiego mieszkający w Laskach ks. Stefan Wyszyński zobaczył na niebie chmurę wirujących kartek niesionych przez wiatr od strony płonącej stolicy. Na jednej z nich widniał niedopalony fragment ze słowami: „Będziesz miłował”. Do nich nawiązuje nazwa projektu realizowanego przez wolontariuszy.

 


kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę