Nasze projekty

Abp Ryś poprowadzi rekolekcje dla księży z diecezji kaliskiej

W pierwszym liście, jaki skierował do wiernych diecezji kaliskiej, abp Grzegorz Ryś zapowiedział i zaprosił duchownych całej diecezji na rekolekcje. Odbędą się one w dniach 21-23 września. Do tej pory w diecezji kaliskiej nie zdarzyło się, by rekolekcje zorganizował i poprowadził dla kapłanów sam biskup.

Od 25 czerwca abp Grzegorz Ryś pełni funkcję administratora apostolskiego w diecezji kaliskiej. Tuż po mianowaniu go przez Papieża na tę funkcję metropolita łódzki napisał do wiernych diecezji kaliskiej list. Zapowiedział w nim rekolekcje dla kapłanów. Będą to pierwsze rekolekcje w tej diecezji, które inicjuje i prowadzi biskup.

Pan daje nam czas, by odkryć na nowo sprawy i postawy fundamentalne! Z nich można wyprowadzić nadzieję i właściwą reakcję na zło. Odpowiedź nie doraźną i obliczoną na nasze kalkulacje, lecz sięgającą po najgłębsze uzasadnienia i przesłanki – dotykającą serca, pokazującą obszary nawrócenia. Dlatego właśnie, już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich Księży Diecezji Kaliskiej – całe prezbiterium – na rekolekcje, które chciałbym poprowadzić w kolegiacie św. Józefa przez trzy kolejne wieczory: 21, 22 i 23 września (codziennie o godzinie 20.00).

W liście do wiernych abp Ryś zachęcał, by na nowo zobaczyć w Jezusie głowę Kościoła, który tworzą wszyscy wierzący.

Reklama

Jezus mówi: PRZYJDŹCIE DO MNIE! To nie zachęta do zdystansowania się do Kościoła, tylko mocne wskazanie na to, po co jest Kościół! „Żyjąc w Kościele – przyjdźcie do Mnie!” Na nowo odkryjcie Mnie w Kościele, i skupcie się wokół Mnie. Więcej, „weźcie na siebie Moje jarzmo!”, to znaczy uznajcie we Mnie Pana i bądźcie mi posłuszni! To wezwanie do nas wszystkich: przyznać w Kościele pierwszeństwo Jezusowi! Oddać Mu je na nowo! Być może, za dużo w Kościele jest nas, a za mało Jezusa. Za dużo troski o nas samych – i to troski specyficznie pojętej (szukającej zabezpieczeń w pozycji prawnej czy majątkowej, lub choćby w korporacyjnej wierności); za mało troski o Jezusa: o pierwszeństwo Jego łaski i nauczania, miłości i miłosierdzia. Oddajmy nasz Kościół Jezusowi! Bez lęku o siebie. W zaufaniu.

Podobne rekolekcje abp Ryś organizował już w archidiecezji łódzkiej. – Chcę wraz z wami słuchać Słowa Bożego i przeżyć wraz z wami wspólnotę wokół Jezusa Chrystusa – mówił przed rokiem w zaproszeniu do kapłanów abp Ryś. Rekolekcje odbyły się w podobnej formule, jak te zapowiadane w Kaliszu – od 2 do 4 października codziennie o godz. 20:00 kapłani spotykali się w łódzkiej katedrze. Następnie metropolita przyjmował ich na spotkaniu w swoim domu.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite