Nasze projekty

Abp Ryś w góralskim stroju śpiewa kolędę „A wczora z wieczora”

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zagrał i zaśpiewał kolędę „A wczoraj z wieczora”. Zachęcił też do wsparcia dwóch placówek, które opiekują się dziećmi. To łódzki dom samotnej matki i Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

Wszystko w ramach akcji charytatywnej „#OrszakwŁodzi Challenge”, która ma wesprzeć te dwie instytucje. Wyzwanie rzucone przez abp. Grzegorza Rysia polega na nagraniu dowolnej kolędy i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych z hashtagiem  #OrszakwŁodzi i tym opisem. Do podjęcia wyzwania należy nominować minimum 3 osoby, które mają wykonać je w 48 godzin.

Hospicjum otacza opieką 97 małych pacjentów, z których większość potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego. Obecnie na przyjęcie do Hospicjum czeka pięcioro dzieci, dla których brakuje respiratorów. Koszt jednego urządzenia to minimum 21 000 zł. Potrzebujemy więc 105 000 zł.

Reklama

Trzej Królowie już 6 stycznia 2021roku przekażą nasz dar dla Hospicjum, dlatego spieszmy się z podjęciem kolędowego wyzwania! Pieniądze na pomoc dla najmłodszych mogą wpłacać zarówno nominowani, jak i widzowie.

SPRAWDŹ: „Cicha Noc” – najpopularniejsza kolęda o niezwykłej historii

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę