Nasze projekty

Abp Ryś: Każda przemoc jest obrazą Boga

„Każdy kto dopuszcza się gwałtu, przemocy w imię religijności, myśląc, że oddaje cześć Bogu, nie zna ani Ojca ani Chrystusa. Takie działanie jest antychrystusowe, antyboże” - mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy św. celebrowanej w kaplicy domu biskupiego.

Youtube.com/Archidiecezja Łódź

Abp Ryś podkreślił, że wiara i religijność w żaden sposób nie może tłumaczyć przemocy. Jezus mówi, że na takie sytuacje mamy obiecanego Parakleta, Ducha Świętego, którego zapewne potrzebujemy, żeby nie wpaść w nakręcającą się spiralę zła, odwetu. Właśnie tym, który ma moc zatrzymać nas przed wejściem w taką wymianę ciosów jest Duch, który jest miłością – tłumaczył duszpasterz.

Następnie abp Ryś odniósł się do dzisiejszego pierwszego czytania, w którym dowiadujemy się o początku Kościoła w Europie, o jego powstawaniu w Filippi i Macedonii. Ważnymi elementami tego procesu było przepowiadanie słowa oraz otwarte przez Pana serca. Przy tym poznajemy Lidię, której imię sugeruje, iż była niewolnicą. Otrzymuje ona chrzest wraz ze swoim domem. Zalążkiem Kościoła w Europie jest rodzina Lidii. Ma otwarte serce, ale to jej otwarte serce sprawia, że jest w stanie do chrztu zaprosić też cały swój dom – tłumaczył.

Na zakończenie metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, jak Duch Święty poprowadzi pierwszy Kościół w czasie prześladowań. Kierowany miłością i Duchem Świętym nie ulegnie chęci kierowania się nienawiścią.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę