Nasze projekty

Abp Ryś: Jezus zachęca nas do formacji, która ma być w naszym domu, pośród najbliższych

W uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona archidiecezji łódzkiej, która w tym roku obchodzi swój jubileusz stulecia, abp Grzegorz Ryś celebrował w katedrze uroczystą Mszę świętą.

Podczas homilii abp Grzegorz Ryś mówił o rodzinie, która powinna być wielką radością dla każdego człowieka. Zauważył, że błędnie rozumiemy, iż rodzinna jest dla nas pewną opresją, która przynosi nam wiele ograniczeń. Wydaje nam się, że poprzez życie rodzinne musimy być nieustannie podporządkowani. Ponadto narzucane są nam dodatkowe oczekiwania ze strony Kościoła czy państwa, którym często nie jesteśmy w stanie sprostać.

Wybór drogą do rozwoju

W przypadku Jezusa nie ma żadnej rezygnacji, nieszczęścia, że wraca do Nazaretu pod posłuszeństwo matki i ojca. To jest Jego wybór. To jest sposób życia, który On wybiera jako drogę do rozwoju. Spędzi tam czas ku misji, aby rosnąć w łasce u Boga – mówił metropolita łódzki

Z dzisiejszej liturgii słowa dowiadujemy się, że dla Jezusa szkołą i świątynią była rodzina. Poznajemy wartości panujące w domu, w którym dorastał Jezus. To właśnie tam, patrząc na Józefa, Jezus odkrywał kim jest Bóg. Widzimy go, jako wzór ojca. Jezus zachęca nas do formacji, która ma być w naszym domu, pośród najbliższych. – dodał arcybiskup.

Reklama
Reklama

Papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy odkrywali radość i miłość rodziny. Bóg powierzył rodzinie projekt przekształcania świata w dom. To jest sposób na samotność i lęk, który odczuwamy przed wiążącą nas na całe życie relacją – podkreślał abp Grzegorz Ryś.

SPRAWDŹ: Młodość, siła i męstwo. Jaki był święty Józef?

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę