Nasze projekty

Abp Gocłowski w bardzo ciężkim stanie

Stan abp. Tadeusza Gocłowskiego, który wczoraj rano przeszedł drugi już, bardzo rozległy wylew, lekarze określają jako bardzo ciężki, a nawet krytyczny – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź

Hierarcha zaapelował dziś do wiernych o modlitwy w intencji emerytowanego metropolity gdańskiego.

Abp Głódź odwiedził dziś arcybiskupa seniora w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. „Arcybiskup Gocłowski jest nieprzytomny” – poinformował metropolita gdański. Dodał, że jego poprzednik bardzo źle zniósł drugą już chemioterapię.

Reklama

„Po pierwszej czuł się dobrze, niestety po drugiej – źle. To razem wywołało komplikacje, które na dzień dzisiejszy mogą być nieodwracalne” – przyznał abp Głódź w rozmowie z KAI.

Reklama

Jeszcze dziś ma się zebrać konsylium lekarzy, by zdecydować o dalszym przebiegu leczenia.

Informując dziś o bardzo ciężkim stanie zdrowia emerytowanego metropolity gdańskiego, abp Głódź zaapelował do wiernych i duchowieństwa „o szczególną modlitwę w intencji wieloletniego Pasterza Archidiecezji Gdańskiej, aby dobry i miłosierny Pan był jego umocnieniem i uzdrowieniem” .

Reklama

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski ma 85 lat. Od roku 1984 był biskupem gdańskim, a od 1992 do 2008 arcybiskupem metropolitą gdańskim. W tym roku przypada 60. rocznica jego święceń kapłańskich i 33. – biskupich.


jrst, aw / Gdańsk

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite