Nasze projekty

Abp Gądecki prosi o modlitwę za papieża. „Niech Bóg otoczy go czułą troską”

"Przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości" - to słowa, które abp Stanisław Gądecki skierował do przebywającego w szpitalu papieża Franciszka.

fot. episkopat.pl

Papież przeszedł w niedzielę planowaną operację i pozostanie w szpitalu przez kilka dni. Przywódcy państw oraz przedstawiciele wspólnot religijnych i episkopatów z całego świata kierują życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Franciszka. O szczególną w tych dniach modlitwę w intencji papieża poprosił również abp Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Abp Gądecki: przesyłam najserdeczniejsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia

Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – mówił w Radiu Watykańskim abp Gądecki.

Jak podkreślił, „nasze życzenia wspieramy modlitwą pełną ufności w Boże Miłosierdzie”. Ufamy, że podobnie jak św. Jana Pawła II w Klinice Gemelli, tak również papieża Franciszka Bóg Wszechmogący otoczy swoją opieką i czułą troską. Niech dzisiejsza patronka Matka Boża Uzdrowienie Chorych stoi tuż przy łóżku samego papieża i pozwala mu patrzeć z ufnością w przyszłość – powiedział przewodniczący Episkopatu.

Reklama

Jak czuje się papież?

Franciszek został zoperowany w niedzielę w rzymskiej klinice Gemelii z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. We wtorek Watykan poinformował, że stan zdrowia papieża Franciszka nie budzi zastrzeżeń.

„Kuracja pooperacyjna postępuje regularnie według wskazań lekarzy, którzy opiekują się papieżem. Rutynowe badania kontrolne są dobre” – poinformował rzecznik Matteo Bruni.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę