Nasze projekty

Abp Gądecki: niszczycielski siły natury pokazały swoje tragiczne oblicze

"Swoją modlitwą obejmuję wszystkich zmarłych i ich rodziny, a także poszkodowanych w tej katastrofie, zapewniając o mojej duchowej bliskości" - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący polskiego episkopatu, w depeszy po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

fot. episkopat.pl

Według najnowszych danych, gwałtowne trzęsienie ziemi, do którego doszło w poniedziałek nad ranem w południowo-wschodniej Turcji i Syrii, spowodowało śmierć ponad 4365 osób, a ponad 15 tysięcy zostało rannych – poinformowała we wtorek rano oficjalna turecka organizacja humanitarna AFAD.

Kondolencje po tragicznym trzęsieniu ziemi złożył abp Gądecki. „Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznym trzęsieniu ziemi, do którego doszło na terenie Turcji i Syrii. Niszczycielskie siły natury, nad którymi człowiek wciąż nie może zapanować, pokazały swoje tragiczne oblicze, powodując śmierć tysięcy ludzi, zostawiając rannych i pozbawiając tych, co przetrwali, ich domów i miejsc pracy” – napisał w depeszy kondolencyjnej abp Gądecki.

Reklama

Zapewnił o modlitwie za „wszystkich zmarłych i ich rodziny w tej katastrofie”.

Niech dobry Bóg da życie wieczne tym, którzy zginęli, a siłę i wsparcie tym, którzy przeżyli i stracili swoich najbliższych” – dodał przewodniczący episkopatu.

kh, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę