Nasze projekty

39 lat temu zamordowano ks. Popiełuszkę. Kard. Nycz odprawi mszę w kościele na Żoliborzu

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył dziś w kościele na warszawskim Żoliborzu mszy świętej w 39. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

W czwartek 19 października w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta z modlitwą o kanonizację męczennika. Msza rozpocznie się od uroczystej procesji do grobu męczennika przy dźwiękach dzwonu „Jerzy” poświęconego w 1987 r. przez Jana Pawła II. Przed Mszą i po Mszy przy grobie męczennika składane będą wieńce.

Tego dnia od godziny 11:00 do 16:00 oraz po mszy świętej, dla wiernych dostępna będzie kaplica w której złożone są relikwie sutanny, koszuli oraz przedmiotów, jakie w momencie śmierci miał ze sobą kapelan Solidarności. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny Popiełuszków, przedstawiciele rządu, samorządów, liczne reprezentacje regionów i zakładów pracy NSZZ Solidarność, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych a także środowisko przyjaciół i współpracowników księdza Jerzego.

Ponadto, w niedzielę 22 października o godz. 19:00 w Domu Amicus odbędzie się finał konkursu piosenki patriotycznej imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowanego przez IPN Białystok. Wyróżnieni artyści wystąpią na scenie oraz otrzymają nagrody. Tego samego dnia o godzinie 19:30 odbędzie się Wieczór Świadków. O księdzu Jerzym Popiełuszce opowiadać będzie s. Krystyna Włodarska, która posługiwała na plebanii parafii kościoła św. Stanisława Kostki w czasie działalności męczennika, świadek w jego procesie beatyfikacyjnym.

Reklama

Od 20 do 22 października w sanktuarium błogosławionego odbędzie się zjazd młodzieży ks. Jerzego Popiełuszki pod hasłem: „Ludzi zdobywa się otwartym sercem a nie zaciśniętą pięścią”. Wydarzenie podczas którego młodzież spotka się historykami i świadkami życia ks. Popiełuszki organizowane jest we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz Popiełuszko. Ta historia jest wieczna

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę