Nasze projekty

24 godziny dla Pana w całej Polsce

Nieprzerwanie, 24 godziny księża będą czekać na wiernych w konfesjonałach. Akcja rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 17.00 i potrwa do soboty do godz. 17.00. Inicjatywa "24 godziny dla Pana" została zaplanowana przez Papieską Radę ds. Rozkrzewienia Nowej Ewangelizacji. Dzień 28 marca ma mieć charakter adoracyjno - pokutny.

W inicjatywę włączają się diecezje z całej Polski. Jest wśród nich między innymi archidiecezja gdańska. Przez 24 godziny będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi w dwóch miejscach – w Kościele pw. św. Józefa w Gdańsku, gdzie Ojcowie Oblaci niestrudzenie każdego dnia służą wiernym w Sakramencie Pokuty oraz Kolegiata NMP w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej.

 

Przez całą dobę będzie można skorzystać również ze spowiedzi w Częstochowie. Będzie ona połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Inicjatywa odbędzie się w dwóch częstochowskich kościołach: św. Jana Kantego i św. Wojciecha.

Reklama

 

W archidiecezji poznańskiej kapłani przez całą dobę będą czekać na wiernych w poznańskiej farze. Jednym ze spowiedników będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W tym czasie będzie można adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy wieczystej adoracji.

 

Reklama

Również przez 24 godziny będą dyżurować kapłani w konfesjonałach łódzkiej Archikatedry. Będzie możliwość również adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Udział w inicjatywnie zapowiedziała także archidiecezja wrocławska. Nabożeństwo pokutne odbywać się będzie w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Natomiast od godz. 20.00 (28 marca) do 6.00 (29 marca) w katedrze trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Całą noc w katedrze modlić się będą klerycy i przełożeni wrocławskiego seminarium, siostry zakonne z wrocławskich zgromadzeń oraz przedstawiciele wspólnot działających w archidiecezji.

Reklama

 

Papież Franciszek tego dnia będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Po jego zakończeniu nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i celebracja sakramentu pokuty i pojednania.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite