Nasze projekty

Warszawa zaprasza na Święto Dziękczynienia 2 czerwca

Dokładnie w 40. lat od dnia, gdy na Placu Zwycięstwa w Warszawie padły znamienne słowa "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!" w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie odbędzie się XII Święto Dziękczynienia. Warszawiacy będą dziękować w tym roku za dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Reklama

O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Dotrze tam w samo południe, kiedy to w Świątyni odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski i przedstawicieli władz kraju, m.in. prezesa Rady Ministrów. W trakcie Eucharystii nastąpi wprowadzenie relikwii bł. Franciszki Siedliskiej do Świątyni Opatrzności Bożej.

Przedłużeniem uroczystości będzie rodzinne spotkanie w Miasteczku dla Dzieci, które zostanie uruchomione obok Świątyni. Rodzice i dzieci będą mogły wziąć udział w grze rodzinnej Panteon Wielkich Polaków a także obejrzeć spektakl Ruchomego Teatru XXI wieku dla dzieci. 

O 15 wszystkie dzieci wypuszczą w niebo baloniki z napisem „Dziękuję”, wszyscy razem zaś odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

Reklama
Reklama

Wieczorem Świątynia będzie miejscem Wieczoru Uwielbienia poprzedzonego Mszą św. Na zakończenie o godzinie śmierci Papieża-Polaka czyli o 21:37 nastąpi iluminacja Świątyni.

Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczyste obchody Święta Dziękczynienia. Proszę też o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o stałą codzienną modlitwę w parafiach i rodzinach w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Kościoła i naszej Ojczyzny – napisał w liście zapraszającym na uroczystości metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite