Karol Wojtyła stojący przed warszawą M-20, 1961 rok. Biskup wybiera się na Przełęcz Małastowską, gdzie dołączy do grupy studentów z tak zwanego Środowiska wędrujących przez Beskid Niski. Fot. Jan Wodniecki

Studenci od Spływu Stulecia spotkają się ze „studentami” od Karola Wojtyły

Studenci, którzy zainicjowali wydarzenie "Spływ Stulecia" z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizują otwarte spotkanie ze studentami ówczesnego duszpasterza akademickiego ks. Karola Wojtyły.

Reklama

[AKTUALIZACJA] W trosce o bezpieczeństwo gości, organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o odwołaniu czwartkowego spotkania ze środowiskiem Karola Wojtyły „Co ja z Wami mam!”. Wszelkie informacje dotyczące nowego terminu wydarzenia będą przekazywane na bieżąco przez organizatorów.

Gośćmi spotkania będą należący to tzw. „Środowiska” Karola Wojtyły Danuta Ciesielska, prof. Piotr Malecki oraz państwo Życzkowscy. Będą obecnym studentom opowiadać o realiach tamtych słynnych spotkań i wyjazdów, których pomysłodawcą był przyszły święty Jan Paweł II. Postarają się odpowiedzieć na takie pytania jak wyglądały wyjazdy na kajaki ponad 50 lat temu? Które stoki narciarskie wybierał Karol Wojtyła i jakie szlaki górskie przemierzał? Od czego się te spotkania zaczęły? Dlaczego młodzież mówiła do Karola Wojtyły „Wujku”?

Bardzo nas cieszy, że mamy niepowtarzalną okazję do spotkania z tymi, którzy z Karolem Wojtyłą byli bardzo blisko – osobami należącymi do „Środowiska”

Reklama
Reklama

– mówią organizatorzy czyli młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele św. Anny w Krakowie. 

Spotkanie odbędzie się 12 marca o godz. 20:00 w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3. 

Obecne spotkanie dedykują wszystkim niezdecydowanym do wzięcia udziału w ich głównej inicjatywie: Spływie 100-lecia czyli gigantycznym wyjeździe kajakowym w lipcu do Spychowa. Przewidziano udział nawet tysiąca osób. Impreza wpisuje się w obchodzone w tym roku setne urodziny św. Jana Pawła II. 

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę