Nasze projekty

Strefa Chwały Festiwal: uwielbiają Boga na wszelkie sposoby

W Starym Sączy trwa Strefa Chwały Festiwal - niezwykłe wydarzenie, na które składają się konferencje, wspólna modlitwa i koncerty. Uczestnicy uwielbiają Pana Boga w każdy możliwy sposób: modlitwą, śpiewem, rozmową, obecnością, spotkaniem z drugim człowiekiem.

Reklama

Sobotni wieczór należał do tych, którzy zajmują się muzyką w Polsce (choć nie tylko!) i robią to świetnie. Ucztę dla uszu i oczu rozpoczął duet „JednoCiało”. Lena i Maciej Durlakowie wydali dwie płyty. Śpiewają o życiu, które nabiera sensu po doświadczeniu Miłości – o małżeństwie.

Potem było Piec Duo – duet małżeństwa Patrycji i Pawła Pieców, związanych m. in. z zespołem Piąty Wyraz oraz z Opolskim Uwielbieniem. Patrycja i Paweł udowadniają, że gitara i saksofon świetnie ze sobą współgrają oraz że można uwielbiać Pana Boga nie tylko słowami, ale i muzyką instrumentalną.

Reklama
Reklama

Akcentem zespołu Sąsiedzi + była obecność Rafała Makieły. Przypomniał, że grupa zagrała na koncercie „Bądź jak Jezus”ako Muzyczne Odkrycie Roku 2019, a już w listopadzie staną na scenie Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2019. 

 

Power of Redemption to młodzież, która znalazła swoje serce w Carlsbergu, w centrum Ruchu Światło – Życie. Sara Szorek, Claudia Pliszczyński, Michał Imiolczyk i Dominik Płachta pochodzą z polskich rodzin, mieszkają w różnych częściach Niemiec, a śpiewają po angielsku.  Ich występ był radosnym tańcem nie tylko dźwięków, ale i uśmiechów publiczności.

Reklama
Reklama

Muzyczny Wieczór Chwały zakończyło spotkanie z Matką Bożą w słowie recytowanym przez Dariusza Kowalskiego oraz w muzyce Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencla.

Reklama

Niedziela była świętem Pana Boga w Rodzinie. Rodzice z dziećmi spędzili czas sprawdzając swoje umiejętności w różnego rodzaju konkurencjach: rodzinnym podpisie kredą, przeciąganiu liny, torze przeszkód, rzutach do celu, memo, dominie, speed cups, skakaniu w gumę, siatkówce, warsztatach kuglarskich, bańkach mydlanych czy tańcu rodzinnym. To wszystko pod hasłem “Kibicuj Rodzinie!”. Wieczorne Laboratorium Miłości oprócz uczestników zgromadziło wiernych diecezji tarnowskiej. Był to czas modlitewnego rozeznawania osobistej więzi z Sercem Jezusa Chrystusa. Był to czas modlitewnego rozeznawania osobistej więzi z Sercem Jezusa Chrystusa, ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Strefa Chwały Festiwal potrwa do 2 lipca. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Jarosiewicz. Dla dzieci i młodzieży prowadzone są warsztaty ArtStrefa dofinansowane z MKiDN. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Muza Dei. 

ad, materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite