Nasze projekty

„Słuchamy ks. Piotra”. Mija miesiąc od śmierci ks. Pawlukiewicza

Dokładnie 21 kwietnia mija miesiąc od śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza - rekolekcjonisty, któremu nawrócenie i życie wiarą zawdzięczają tysiące ludzi w Polsce. Dwie jego słuchaczki tego dnia rozpoczną niezwykły cykl przypominający jego nauczanie.

Reklama

Począwszy od 21 kwietnia, co miesiąc, każdego 21 dnia, o godzinie 21:00 organizatorzy chcą w sposób szczególny przypominać homilie zmarłego niedawno księdza. Wszystko będzie rozgrywało się na Facebooku na fanpejdżu poświęconym jego rekolekcjom i kazaniom. Inicjatorkami dzieła są Anna Koźlik i Ewa Wiśniewska – słuchaczki ks. Piotra od wielu lat. Ewa Wiśniewska od kilku lat zajmuje się gromadzeniem, archiwizowaniem i udostępnianiem wszystkich głoszonych przez ks. Piotra Pawlukiewicza konferencji, homilii i wykładów. To ona stworzyła i prowadzi na Facebooku fanpejdż „Dopóki walczysz”.  

Strona skupia już kilka tysięcy sympatyków. „Nazwa pochodzi od jednego z ulubionych aforyzmów ks. Piotra: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”. Nie mogło być więc inaczej – te słowa musiały stać się motywem przewodnim strony” – mówi Ewa Wiśniewska.

Czujemy, że dostałyśmy bardzo dużo od ks. Piotra i bardzo nam zależy, aby po pierwszym zrywie, w którym w związku z jego śmiercią wielu przypomniało sobie, czego i jak nauczał, ta spuścizna nie została roztrwoniona

Reklama
Reklama

dodaje Anna Koźlik.

♦ Dług wdzięczności. Przeczytaj wspomnienie Anny Koźlik o ks. Piotrze>>

Inicjatywa w związku z epidemią będzie miała na razie charakter modlitwy i spotkań online, choć inicjatorkom marzy się, aby w czasie po ustaniu obecnych ograniczeń można było spotykać się w szerszym gronie. 

Reklama
Reklama

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy polubić i obserwować fanpejdż „Dopóki walczysz” i dołączyć do wydarzenia na FB>>. Start akcji: 21 kwietnia, godz. 21

Po krótkim wprowadzeniu organizatorzy zamieszczą link do konferencji ks. Piotra, tym razem poświęconej tematowi Bożego Miłosierdzia.

ad/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę