Rekolekcje o nieznanych dniach Wielkiego Tygodnia

Jakie znaczenie i tajemnicę niosą w sobie Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć trzej kapłani w telewizyjnych rekolekcjach dostępnych na antenie TVP Kielce. Wśród prelegentów ks. Marcin Kowalski.

Reklama

Cykl będzie trwał 4 dni i nosi tytuł „Nieznane dni”. Prowadzącymi będą ks. Marcin Kowalski – biblista, współautor książki i cyklu „Jutro Niedziela”, ks. Marcin Boryń – diecezjalny duszpasterz młodzieży w Kielcach oraz ks. Miłosz Hołda – filozof i publicysta, adiunkt Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ich celem będzie przybliżenie i rozważanie mniej znanych dni Wielkiego Tygodnia. 

– Tych kilka dni przed śmiercią Jezusa stają się bardzo kluczowe. Zazwyczaj koncentrujemy się na Triduum Paschalnym – ale mało kto zwraca uwagę na to, że Niedzielą Palmową zaczyna się tzw. WIELKI TYDZIEŃ. Chcemy was zaprosić do współtowarzyszenia Jezusowi w Jego przejściu. To wytężony czas, który w bólach – otwiera drogę do zbawienia. Niech te spotkania będą też otwieraniem się na to co nieznane. W tych dniach w sposób szczególny potrzebujemy Bożego towarzyszenia 

mówi ks. Marcin Boryń zapraszając na cykl katechez.

Reklama
Reklama

Spotkania będą emitowane przez 4 dni od Wielkiego Poniedziałku na antenie TVP 3 KIELCE oraz na fanpejdżu Telewizji Kielce na Facebooku. Start 5 kwietnia.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę