Nasze projekty

Młodzi z Krakowa przygotowują się do ŚDM w Lizbonie

„Chcemy pielęgnować to, co otrzymaliśmy w Panamie: radość wiary i jej siłę w codzienności” - mówią organizatorzy spotkania dla młodych „CPN Ducha Świętego”, będącego kolejnym krokiem duchowych przygotowań do ŚDM w Lizbonie. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Reklama

Przygotowania do ŚDM w Lizbonie młodzi z Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęli podczas obchodów Niedzieli Palmowej w wymiarze diecezjalnym. Czuwanie Przed Niedzielą Ducha Świętego to kolejna z propozycji duchowego przygotowania i formacji na drodze do światowego spotkania młodych w Lizbonie – Chcemy prosić Ducha Świętego o siłę i podążanie w odpowiednim kierunku, aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia. Jednocześnie chcemy pielęgnować to, co otrzymaliśmy w Panamie: radość wiary i jej siłę w codzienności. Duch Święty prowadzi człowieka, zwłaszcza młodego, do Chrystusa – zaznacza ks. Michał Korbel, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Krakowskiej.

„CPN Ducha Świętego”, czyli Czuwanie Przed Niedzielą Ducha Świętego, rozpocznie się 8 czerwca o godz. 19.30, a zakończy poranną Eucharystią o wschodzie słońca 9 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Pomysł na spotkanie wziął się przez… przypadek! Kiedyś usłyszałem takie porównanie, że przypadek to świeckie imię Ducha Świętego, więc wierzę, że ten pomysł pochodzi właśnie od Niego. Potrzebujemy Ducha Świętego we współczesnym świecie. Jego dary i owoce mogą zmieniać nas, a przez to nasze środowisko i w końcu cały świat – podkreśla ks. Sebastian Kowalczyk, współorganizator spotkania.

W planie całonocnego czuwania młodych przewidziane jest uwielbienie Najświętszego Sakramentu, konferencja, nocna gra terenowa, ognisko i czuwanie z możliwością spowiedzi. Spotkanie zakończy modlitwa podczas wspólnej Eucharystii. Jak podkreślają organizatorzy, doświadczenie wspólnoty ma pomóc młodym w świadomym przeżywaniu swojego miejsca w Kościele. – Duch Święty działa we wspólnocie, także Apostołowie w wieczerniku wspólnie doświadczyli Jego zstąpienia na nich. Ufamy, że bogaty plan, który jest oparty na fundamencie Eucharystii, a wzbogacony elementami integracyjnymi, pozwoli młodym umocnić swoją wiarę, a także przywieźć ze sobą z tego czuwania wiele pięknych wspomnień, a może i nowe znajomości – mówi ks. Marcin Filar.

Reklama

Czuwanie Przed Niedzielą Ducha Świętego odbędzie się pod hasłem „Tankowanie mocy”. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz umieszczony na stronie: sanktuariumjp2.pl Organizatorem spotkania jest diecezjalny koordynator ŚDM we współpracy z Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

materiały prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite