Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe "Droga Lwa"

“Droga Lwa” czyli miłość, służba i formacja w życiu mężczyzny

“Droga Lwa” to program, który zmienia życie setek mężczyzn. “Stań się mężczyzną, który w pierwszej kolejności jest przywódcą w swoim osobistym życiu, w codziennej, wiernej pracy nad sobą, który potrafi utrzymać równowagę między rodziną, wiarą, pracą i realizacją własnych pasji” - zachęcają organizatorzy.

Reklama

Intensywne ćwiczenia… duchowe

Droga Lwa to intensywne, trzydniowe ćwiczenia duchowe, osobowe i fizyczne dla mężczyzn. W trakcie tych dni, podczas warsztatów, konferencji, modlitwy i Eucharystii poruszane są tematy, takie jak: powołanie i misja, nieczystość, zranienia i fałszywe przekonania, dynamika działania, emocje i pragnienia, Słowo Boże.

Drogę Lwa prowadzi “Droga Odważnych”, katolicki ruch formacyjny dla mężczyzn, działający z asystencją pastoralną braci kapucynów, którego charyzmatem jest formacja mężczyzn na Bożych przywódców zgodnie z ideałem: miłość, służba i formacja. 

Mężczyźni dla formacji mężczyzn

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 15 do 17 lipca w Warszawie w dolnym kościele parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101. Główne spotkanie poprzedzi seria webinarów o tematyce emocji w życiu mężczyzny, planowania i zarządzania czasem, podejmowania właściwych decyzji oraz o tym, jak zostać przywódcą w domu, pracy i wspólnocie.

Reklama

Prowadzącymi trzydniowe spotkanie będą: Mariusz Marcinkowski – mąż, ojciec, trener rozwoju osobistego, certyfikowany mówca, trener i coach Maxwell Leadership Certified Team, teolog. Ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie i mentorskie. Lider główny Drogi Odważnych;  Dawid Gacek –  mąż, ojciec, przeszło 10 lat zapala miłością do Bum Bum Rurek na szkoleniach, warsztatach i happeningach. Przeszkolił w tym czasie ponad 3000 nauczycieli. Lider Drogi Odważnych; Paweł Bodzon – mąż, ojciec, absolwent Psychologii i Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Praktykę psychologiczną odbywał w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na oddziale zamkniętym psychiatrycznym dla dzieci w Józefowie. Lider Drogi Odważnych; br. Adam Zwierz OFMCap – Kapucyn, odpowiedzialny za formację postulantów. Misjonarz. Spowiednik. Asystent kościelny Drogi Odważnych.

“Droga odważnych” narodziła się w Kościele Katolickim jako Ruch służący dwóm celom: formacji mężczyzn poprzez przygotowanie ich do owocnego realizowania powołania w danym stanie (mężowie, ojcowie, kapłani, zakonnicy) oraz tworzenia środowiska wzrostu poprzez doświadczenie braterstwa, wymiany doświadczeń i służby Panu. Szczególnym charyzmatem Ruchu jest budzenie Bożych Przywódców czyli realizowanie ideału służebnego przywództwa. Formacja jest realizowana w trzech obszarach: rozwój duchowy, rozwój fizyczny i rozwój osobowy. Trzydniowe Intensywne Ćwiczenia Duchowe “Droga Lwa” rozpoczynają Akademię Przywództwa, która trwa 6 miesięcy. 

Szczegóły i zapisy na drogalwa.pl 

Reklama

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę