Nasze projekty

Ulicami Poznania przejdzie Męska Droga Krzyżowa. „Będziemy modlić się o wolność, zgodę narodową i pokój”

W tym roku rozważania Męskiej Drogi Krzyżowej będą oparte o słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo w intencji ojczyzny i rodzin odbędzie się już w najbliższy piątek, 15 marca w Poznaniu.

fot. Archidiecezja Poznańska/facebook.com

Ulicami Ostrowa Tumskiego w Poznaniu 15 marca przejdzie Męska Droga Krzyżowa. Tradycyjnie wezmą w niej udział mężczyźni zrzeszeni w męskich grupach i wspólnotach archidiecezji poznańskiej. Nabożeństwu w intencji ojczyzny i rodzin będzie przewodniczył bp Jan Glapiak, poznański biskup pomocniczy. Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej, w roku 40. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będą oparte o jego wypowiedzi zebrane z lat 1982-1984 – mówi KAI ks. Marian Libera, archidiecezjalny duszpasterz mężczyzn.

Tą Drogą Krzyżową niemalże rozpoczynamy nowennę w intencji ojczyzny, zainicjowaną przez abp. Stanisława Gądeckiego, która rozpocznie się 16 marca. Podczas naszego nabożeństwa będziemy modlić się o wolność, zgodę narodową i o pokój. Jeżeli modlimy się za ojczyznę, to także modlimy się za rodziny, żeby rodzina była Bogiem silna – dodaje kustosz sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach pod Poznaniem.

ZOBACZ>>> Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Start 16 marca

Reklama

Przedstawiciele wspólnot męskich, m.in. klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Mężczyźni św. Józefa, Służba Liturgiczna Archidiecezji Poznańskiej, Wojownicy Maryi, Skauci Europy, męskie grupy różańcowe, Mężczyźni z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, nadzwyczajni szafarze Komunii św., członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, podczas nabożeństwa poniosą krzyż Duszpasterstwa Mężczyzn oraz płótno-kopię chusty św. Weroniki. Towarzyszyć nam będzie ok. 60 pochodni symbolizujących żar naszej wiary i męski, donośny śpiew – dodaje ks. Libera.

Męska Droga Krzyżowa już w ten piątek

Trasa Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek 15 marca o godz. 19.30 przed kaplicą seminarium duchownego, będzie wiodła wokół Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Zagórze, Dziekańską, ks. Jana Posadzego, Jana Lubrańskiego, Panny Marii na most Jordana. Tutaj nastąpi zakończenie Drogi krzyżowej połączone z błogosławieństwem. W tym roku będzie można uzyskać odpust zupełny przez przyjęcie Komunii św. w katedrze – mówi ks. Libera.

ZOBACZ>>> PODNIEŚ SIĘ! Rozważania Drogi Krzyżowej z Wojskiem Polskim

Reklama

Kustosz tuleckiego sanktuarium podkreśla, że w ubiegłych latach w Męskiej Drodze Krzyżowej uczestniczyło ok. 300 panów. Wielu z nich do udziału w nabożeństwie zachęciło też swoich synów i wnuków. Fotorelację z męskiej Drogi Krzyżowej w zeszłym roku można zobaczyć na facebooku archidiecezji poznańskiej.

Organizatorem Męskiej Drogi Krzyżowej w Poznaniu jest Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej działające przy sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach pod Poznaniem. W tamtejszym kościele znajduje się słynąca łaskami późnogotycka figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, koronowana koronami papieskimi w 1979 r. Rokrocznie w trzecią niedzielę czerwca do tuleckiego sanktuarium przybywają mężczyźni w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę