Nasze projekty
Adam Szustak OP, Marcin Jończyk, Robert Friedrich

Wilki dwa. Odcinek 10: Jestem

„Możliwe, że słyszałeś kilka mocnych odcinków rekolekcji, bardzo cię dotykających, i tak naprawdę nic z tego nie zostało”. Zapraszamy na dziesiąty odcinek rekolekcji „Wilki dwa”, które prowadzą o. Adam Szustak i Robert „Litza” Friedrich.

Reklama

http://wilkidwa.stacja7.pl/

Pan Bóg wszystko, co robi, robi dlatego, że chce. Zrobił tak, jak postanowił. Jakie w takim razie jest Jego przyjście? Dlaczego Pan Jezus w taki sposób zdecydował się przyjść na świat? Sądzę, że Jego ulubionym sposobem działania jest zwyczajność i codzienność. Pan Jezus bardzo lubi przychodzić w niepozornych sytuacjach – takich sytuacjach, które znamy, które nie są nadzwyczajne. Czasem oczywiście można usłyszeć o tym, że ktoś się nawrócił w bardzo dramatycznych okolicznościach. To prawda. Ale ja mam takie przekonanie, że On zazwyczaj przychodzi tak po prostu. Nasz błąd polega na tym, że my ciągle czekamy aż wydarzy się coś nadzwyczajnego, aż Pan Bóg zrobi jakieś widowisko, aż Pan Bóg nas spektakularnie zaskoczy. (…) Dobry Wilk, w którego wierzymy, który za chwileczkę ma się narodzić, to jest Dobry Wilk sytuacji niepozornych  mówi o. Adam Szustak.

 Więcej w filmie: 

Reklama

 

Robert „Litza” Friedrich: Rodzi się Zbawiciel świata, Król królów. Inni królowie już drżą. Tymczasem On się rodzi w stajni… w chlewie, gdzie zwierzęta robiły pod siebie, nie pachniało ładnie, nie było super warunków do porodu. Nikt ich nie przyjął, nie wiadomo z jakiego powodu. Ja słyszałem, że ich nie przyjęli, bo był spis ludności, były przepełnione hotele. A ja widzę, że to była mała miejscowość, mieścinka, gdzie wszyscy wiedzieli, że Józef sobie wziął tę Maryję, która stała się brzemienną nie za jego sprawą. Pewnie miał chłopak z tego powodu problemy różne i może nie chcieli ich wpuścić, bo nie wiadomo, o co u nich tam chodziło… i rodzi się Wybawiciel w stajence.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite