Nasze projekty
Reklama

Modlitwa za misjonarza

Dla misjonarzy cenne jest każde wsparcie, np. materialne czy ze strony wolontariuszy, ale najbardziej potrzebują modlitwy, dlatego ruszyła akcja Misjonarz na post.

Inicjatywa powstała po to, by zapewnić duchowe wsparcie dla ponad dwóch tysięcy polskich misjonarzy i misjonarek, pracujących na całym świecie. Uczestnicy deklarują chęć modlitwy w ich intencjach codziennie podczas Wielkiego Postu. Mogą też do modlitwy dołączyć osobisty post. Każdy, kto chce włączyć się do inicjatywy, powinien wejść na stronę www.misjonarznapost.pl, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, mail i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą. Nie trzeba określać jego danych – system wybierze osobę z listy, a uczestnik otrzyma maila z niezbędnymi informacjami.

 

Modlitwa za misjonarza

Reklama

Akcja jest wzorowana na  Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów, czyli inicjatywie propagującej modlitwę za diakonów, prezbiterów i biskupów. Okres jej odmawiania jest dowolny – może trwać kilka tygodni, lat, a nawet do końca życia uczestnika. Wziąć udział może każdy – niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Kapłan jest powiadamiany o adopcji mailowo, uczestnik pozostaje anonimowy, a jego dane są przechowywane na osobnym serwerze, by nie trafiły do osób trzecich.

 


Misjonarz na post – wydarzenie na Facebook'u


 

Reklama

Codzienna krótka modlitwa może wystarczyć, ale warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy uczestnictwo we Mszy św. w intencji misjonarza. Od zaangażowania i chęci uczestnika zależy to, w jaki sposób go wesprze. Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego – wymaga poświęcenia czasu i wytrwałości. Misjonarze, którzy przyjeżdżają na jakiś czas do Polski albo przysyłają listy, za każdym razem bardzo dziękują za modlitwy w ich intencjach i podkreślają ich ogromną moc. Pomimo że wyjeżdżają na inne kontynenty, gdzie często brakuje chrześcijan, mogą mieć pewność, że trwają we wspólnocie Kościoła, która o nich nie zapomina. Osoba świadoma duchowego wsparcia ma większy zapał do ewangelizowania i do pokonania codziennych trudności, dlatego modlitwę traktuje się jako fundament misji.

 


www.misyjnedrogi.pl     /    www.adopcjamisyjna.pl    /    www.misjonarznapost.pl

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę