Nasze projekty

„Bo u Chrystusa, my na ordynansach – Słudzy Maryi!”

Jak bardzo nasza historia, Historia Polski oparta jest na wierze chrześcijańskiej pokazują nam najwięksi narodowi poeci. Juliusz Słowacki wielokrotnie w swoich utworach oddawał hołd Chrystusowi i Jego Matce. "Biblia Polska" to wydarzenie, które przypomni nam najważniejsze momenty w naszej historii okiem wieszczów

Reklama

Żarliwy Polak, wielki poeta, szlachetny człowiek, żyjąc w zniewolonym przez zabory kraju, głosił blask minionej Rzeczypospolitej, nie pomijając jednak cieniów przeszłości. Swoją wiarę i ufność w Panu pokazywał wielokrotnie. Oddawał hołd Chrystusowej Matce, opiekunce obrońców wolności i wiary – kiedy żarliwie się modlił: „Bogarodzico, Dziewico!/ Słuchaj nas, Matko Boża, (…) Wolnego ludu śpiew/ Zanieś przed Boga tron!”. 

W „Pieśni konfederatów barskich” Słowacki pokazał nieugiętą postawę walczących. Ukazał narodowi ofiarnych, godnych podziwu bohaterów, oddanych szlachetnym sprawom: jak ksiądz Marek, Anhelli, Książę Niezłomny, Lilla Weneda, Alina i Kirkor w „Balladynie” czy Jan i Diana z „Fantazego”.

 

Reklama
Reklama

Źródło:

http://niedziela.pl/artykul/88922/nd/Bo-u-Chrystusa-my-na-ordynansach-sludzy

Reklama
Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite