Nasze projekty

Sztuka „Ksiądz Marek” ponownie na deskach teatru! Na scenie wystąpią popularni aktorzy

Teatr Klasyki Polskiej ogłosił właśnie, że trwają próby do nowego spektaklu pt. "Ksiądz Marek". To teatralna adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego. Na scenie zobaczymy między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Jarosława Gajewskiego czy Ksawerego Szlenkiera.

fot. Anna Pławecka/Teatr Klasyki Polskiej/FACEBOOK.com

„Ksiądz Marek. Poema dramatyczne we trzech aktach” to dramat napisany przez Juliusza Słowackiego w 1843 roku. Jak pisał w listach do swojej matki, to jeden z trzech utworów, które czytałby przed Chrystusem.

Już wkrótce tą wyjątkową sztukę pt. „Ksiądz Marek” będzie można zobaczyć w aranżacji reżysera Jacka Raginisa. W spektaklu przygotowywanym przez Teatr Klasyki Polskiej w Warszawie zobaczymy wielu znakomitych aktorów. W tytułowej roli księdza Marka zagra Jarosław Gajewski, natomiast w Klemensa Kosakowskiego wcieli się Sebastian Fabijański. Na scenie wystąpią także Julia Łukowiak, Dariusz Kowalski, Ksawery Szlenkier czy Leszek Zduń.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sebastian Fabijański: najważniejsze dla mnie w tym filmie było to, abym szukał kontaktu z Bogiem

Reklama

Premiera zaplanowana jest na 23 marca. Odbędzie w wyjątkowym miejscu, na scenie Muzeum Historii Polski. Jak na razie trwają próby do spektaklu, ale już teraz możemy zobaczyć zdjęcia z sesji do plakatu promującego sztukę.

Akcja dramatu „Ksiądz Marek. Poema dramatyczne we trzech aktach” oparta jest na wątku upadku miasta Bar w czasie konfederacji barskiej w 1768 roku. Tytułowa postać wiąże się z autentyczną osobą karmelity Marka Jandołowicza. Jednak Słowacki przekształcił na cele artystyczne prawdę historyczną.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę