Nasze projekty

“Biblia Polska” w Nowym Targu już 9 października

Najlepsi z najlepszych, crème de la crème polskiej poezji, największe dzieła naszych narodowych wieszczów w jednym miejscu, w Nowym Targu, 9 października o godzinie 12:00

Reklama

Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński, Cyprian Kamil Norwid, Kazimierz Wierzyński, Tadeusz Gajcy, Marian Piechal, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert, Karol Wojtyła poeci najlepsi z najlepszych “będą z nami” podczas świętowania Jubileuszu Niepodległości.

 

Podczas koncertu “Biblia Polska”, który odbędzie się w Nowym Targu 9 października o godz. 12.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, zostaną przypomiane największe dzieła naszych wieszczów.

Reklama
Reklama

 

Nazwa projektu pochodzi od tytułu wiersza Kazimierza Wierzyńskiego. Jest to projekt koncertu, mającego być prezentacją dorobku literackiego, sięgnięciem do głębokich źródeł literackich polskiego patriotyzmu, będących inspiracją dla pokoleń Polaków walczących o Niepodległą – dość wspomnieć Józefa Piłsudskiego, którego fascynacja twórczością Juliusza Słowackiego jest powszechnie znana; inny wielki Polak, Jan Paweł II również niezwykle cenił tego poetę, obok Cypriana Kamila Norwida, którego „Promethidiona” nosił w kieszeni w krakowskim okresie swojego życia.

 

Reklama
Reklama

Projekt BIBLIA POLSKA jest wydarzeniem mającym przypomnieć i przywołać te wartości, które tworzą nasz kod kulturowy; wartości i podstawy, na których wyrosły tak wielkie postaci naszej współczesności jak Prymas Tysiąclecia, jak Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, czy bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, nie mówiąc już o św. Janie Pawle II. Te postaci też chcemy przywołać w tym koncercie, którego warstwa muzyczna będzie opierać się na polskich pieśniach patriotycznych we współczesnych opracowaniach.

 

Reklama

Organizatorzy zaprosili do udziału, w tym niecodziennym koncercie, znanych i lubianych aktorów jak Dominika Figurska, Paweł Królikowski. Fragmenty wybitnych polskich dzieł recytował będzie także Dariusz Kowalski, który jest współtwórcą tego projektu i autorem scenariusza. Na warstwą muzyczną czuwa wybitny aranżer, basista, producent muzyczny – Marcin Pospieszalski. Wśród artystów usłyszymy Agnieszką Musiał, siostry Melosik, Agnieszkę Cudzich, Full Power Spirit, Sławomira Giska oraz chór Strefy Chwały.

Pomysłodawcą projektu i organizatorem koncertu jest stowarzyszenie Muza Dei. Wszystkie bieżące informacje o projekcie znajdują się na kanałach social media #BibliaPolska.

 

Projekt „Biblia Polska” jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę