Nasze projekty
Fot. Wikipedia

Dziś, gdy wokół nas niepokój

Dzień kobiet 2020, koronawirus zbiera swoje żniwo, ulice się wyludniają, ludzie robią zapasy przed możliwą epidemią... a tu, w tym miejscu wszyscy są spokojni i wszyscy czują się bezpiecznie.

Reklama

Jasna Góra. Tu zawsze tak było. Nieprzebrane tłumy, które zjeżdżają codziennie do Matki. Przynaglenie silniejsze niż jakiekolwiek inne pragnienie.

***

Kaplica Matki Bożej wypełniona po brzegi. Z okazji swojego święta przyjechały tu kobiety z całej Polski. Do tej Najlepszej, Najpiękniejszej, swojej Patronki. I tylko ta modlitwa jakaś jeszcze bardziej gorliwa niż zwykle. Tylko ta jedność i życzliwość jakaś większa. Kobiety pełne wiary w to, że największą moc wyproszenia u Boga zdrowia dla zarażonych, ochrony dla wszystkich ma właśnie Ona. Ta o smutnych, zatroskanych oczach…

Reklama

Śpiewamy: dziś gdy wokół nas niepokój, gdzie się człowiek schronić ma, gdzie ma pójść jak nie do Matki… Wszystkie niezmiernie wzruszone i zapatrzone w Jej oczy z tą pewnością, że Ona nas ochroni. Powierzamy jej wszystkie swoje intencje: dzieci, mężów, rodziców, rodziny, znajomych, małą Klarę… Nigdzie nie jest tak dobrze jak tu. Wszystkie też nagle stałyśmy się sobie bliskie. Młode, starsze, z kół różańcowych i z duszpasterstw akademickich, wszystkie jesteśmy Jej „przyjaciółkami” a tym samym i ze sobą czujemy się świetnie. Świętujemy, ani na chwilę nie zapominając, że coś wisi nad nami. Że możliwe, że to od nas zależy, od tej modlitwy, od tej obecności, jak będą wyglądały kolejne dni, kolejne tygodnie. Pełne poczucia, że jesteśmy dokładnie w tym miejscu, gdzie być powinnyśmy, upraszamy naszą Matkę o wstawienie się za nami u Boga. Przecież, jeśli nie Ona, to kto…

***

Reklama

Zawsze była mi bliska. Zawsze taka podobna, a raczej to ja tak bardzo chciałam być podobna do Niej. Wiele inicjatyw na Stacji7 jest dla Niej i o Niej. Każdy maj, październik, ale też inne miesiące – zarezerwowane dla Matki. Każdego roku jakiś cykl, rekolekcje, nowenny, kiedy wszyscy możemy zjednoczyć się wokół Niej, także w Różańcu, Litanii Loretańskiej i innych modlitwach, a Ona zawsze prowadzi.

Modlimy się wspólnie, rozważamy sceny z Jej życia, szukamy podobieństw, ale też prosimy Ją o wsparcie. 

Z tych wszystkich małych inicjatyw, wspólnot modlitewnych, przemyśleń i tęsknot powstał „Niezbędnik bliskości z Nią, z Maryją”. Dajemy więc Wam, kochani Czytelnicy, do rąk książeczkę – modlitewnik „30 scen z życia Maryi”, by razem z Wami rozważać Jej życie, patrząc na nie z perspektywy naszego życia. Zawsze być blisko. Zatrzymać się. Chwilę pomyśleć i pomodlić się. Razem z Maryją.

Reklama

Dziś, gdy wokół nas niepokój to Ona może wlać ukojenie w nasze serca. To Ona może wskazać, jaką w tych niepewnych dniach obrać drogę.

Jasna Góra zawsze będzie oblegana przez tłumy ludzi. Zawsze będzie nam tam dobrze. Dlatego, że wszyscy, w każdej chwili potrzebujemy miłości, potrzebujemy serca i opieki Matki. Szczególnie w takich chwilach jak ta…

Maryjo Królowo Polski, módl się za nami!

 

W tym numerze:

30 Scen z życia Maryi – nowa książka Anety Liberackiej


Anna Musiał: Nie znam bardziej wpływowej i inspirującej kobiety od Maryi


W Szkole Maryi


Wziął ją do siebie


Oto ja, Służebnica Pańska


Maria Wilczek: Kobieta powinna mieć swój prywatny program BABA


Kobiecość „skrojona na miarę”


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę