Nasze projekty
Fot. María Paula Campisi/Cathopic

Wylosuj świętego i wraz z nim módl się za poświęcone mu dusze czyśćcowe

"Czysty Czyściec" to nowa akcja modlitewna Pomocników Mariańskich, która ma na celu modlitwę za dusze czyśćcowe. "Pragniemy pomóc - zwłaszcza cierpiącym duszom czyśćcowym. Wraz z wybranymi świętymi chcemy modlić się za konkretne grupy zmarłych ludzi, których dusze znajdują się w czyśćcu" - zachęcają księża marianie.

Reklama

Pomódl się za konkretne osoby w czyśćcu

Aby wziąć udział w akcji modlitewnej, należy wejść na stronę internetową TUTAJ i wylosować świętego. Po wylosowaniu, zostanie nam przedstawiona sylwetka świętego oraz wskazana grupa osób, za które należy się pomodlić w intencji ich zbawienia.

>>WYLOSUJ ŚWIĘTEGO<<

Św. Stanisław Papczyński. Propagator modlitwy za zmarłych

„Według licznych świadectw świętych w czyśćcu przebywa wiele dusz. Chcemy objąć ich swoją modlitwą. Zarówno tych, którzy odeszli dawno temu, jak i tych, których być może dobrze znaliśmy – naszych bliskich zmarłych. Przewodnikami w naszej modlitwie będą konkretni święci” – czytamy na stronie internetowej księży marianów.

Patronem Zgromadzenia Księży Marianów jest św. Stanisław Papczyński, często nazywany wielkim propagatorem modlitwy za zmarłych. Sam miał wielką wrażliwość, czy jako kapelan żołnierzy, którzy ginęli często bez przygotowania, czy też, kiedy widział wiele osób, które umierały w czasie zarazy. Sam też wiele razy unikał śmierci i widział, jak ważny jest, żeby pamiętać o konających i zmarłych.

Reklama

Stowarzyszenie Księży Marianów co roku aktywnie zachęca do modlitwy za zmarłych.


MODLITWA ZE ŚWIĘTYM ZA DUSZE CZYŚĆCOWE

Wszechmogący Wieczny Boże.

Twój Syn Jednorodzony wypowiadając Modlitwę Arcykapłańską podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o naszą jedność. Dlatego dzisiaj, zjednoczeni jako Kościół Pielgrzymujący na Ziemi, błagamy wraz z Kościołem Tryumfującym w niebie za Kościół Oczekujący w czyśćcu. Polecamy za wstawiennictwem świętego (świętej / błogosławionego, błogosławionej) …………………. ciepiących męki w ogniu czyśćcowym zmarłych ……..……….  Otwórz im bramy nieba,  aby jak najrychlej oglądali Twoje Przemienione Oblicze  twarzą w twarz. A nam tęskniącym za niebem daj łaskę dobrej śmierci. Ufając we wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu.

Reklama

czystyczysciec.pl, pm.org.pl, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę