Nasze projekty

Nazaria Ignacja. Krucjata miłości

Pierwsze śluby czystości złożyła przed Bogiem w wieku 9 lat. Poznajcie Nazarię Ignacię, założycielkę zgromadzenia Misjonarek Krucjaty Kościoła.

Reklama

Nazaria Ignacia March Mesa urodziła się 10 stycznia 1889 r. w Madrycie, w rodzinie José Alejandro March y Reus i Nazarii Mesa Ramos. Była czwartą z osiemnaściorga dzieci, miała siostrę bliźniaczkę Ignacię – obie zostały ochrzczone w dniu narodzin. Nazaria przyjełą Pierwszą Komunię 21 listopada 1898 r. i złożyła Bogu śluby czystości.

W przeciwieństwie do wielu rodzin, w których przybliża się dzieciom wiarę od małego, jej była obojętna i tak bardzo znużyła się poświęceniem Nazarii, że kiedyś jej zabroniono jej iść na Mszę. Do czasu, gdy przyjęła bierzmowanie 15 marca 1902 roku, podczas Eucharystii celebrowanej przez bł. Marcelo Spínola y Maestre. Z biegiem czasu rodzina przyzwyczaiła się do jej pobożności i pozwoliła wstąpić do Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego, by mogła aktywniej praktykować wiarę. Wkrótce część jej bliskich się nawróciła.

Pod koniec 1904 r. niepowodzenia biznesowe zmusiły rodzinę do przeniesienia się do Meksyku. W czasie podróży Nazarie poznała siostry w Instituto de Hermanitas de los Ancianos Desamparados i, zainspirowana ich charyzmatem, odkryła w sobie powołanie do życia zakonnego. 7 grudnia 1908 r. wstąpiła do zgromadzenia w Mexico City, złożyła śluby wieczyste 1 stycznia 1915 r. oraz przyjęła imię Siostra Nazaria od św. Teresy (Nazaire de Sainte-Thérèse). Jej pamiętniki z tamtych czasów świadczą o głębokim poświęceniu swojemu powołaniu, ale też o zmaganiu się z ślubami posłuszeństwa wobec przełożonych.

Reklama
Reklama

Podczas swojej posługi została przydzielona do pracy w hospicjum zgromadzenia w Oruro w Boliwii, gdzie pracowała przez dwanaście lat jako kucharka, gospodyni, pielęgniarka, by wspierać biednych i zaniedbanych. W 1920 r. Siostra Nazaria poczuła wezwanie do założenia nowego zgromadzenia poświęconego pracy misjonarskiej, ewangelizacji i edukacji religijnej. 16 czerwca 1925 roku rozpoczęła starania związane z założeniem nowego zgromadzenia, a już 12 lutego 1927 roku założyła świecki Instytut Sióstr Misjonarek Krzyżowych Kościoła (łac. Instituto de las Misioneras Cruzadas de la Iglesia) w Oruro. Formalnie jednak Instytut został zatwierdzony 9 czerwca 1947 przez Piusa XII. Misją Misjonarek Krucjaty Kościoła było katechizowanie dzieci i dorosłych, wspieranie pracy kapłanów, prowadzenie misji oraz drukowanie i dystrybucja krótkich traktów religijnych.

Zmarła w opinii świętości 6 lipca 1943 r. w Buenos Aires. Została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II 27 września 1992 roku, a od 14 października 2018 r. możemy ją nazywać świętą.

Reklama
Reklama

Oto 7 nowych świętych

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę