Nasze projekty

Bł. Pier Giorgio Frassati wyrusza do Polski na ŚDM

Pier Giorgio Frassati, włoski student i alpinista, który dla młodego Karola Wojtyły był przed wieloma laty wzorem starań o święte życie, życie z pasją, na Bożą miarę, już w poniedziałek wyruszy w podróż do Polski, by znów inspirować – tym razem jednak nie tylko młodych Polaków.

Reklama

W Polsce i we Włoszech trwają przygotowania do peregrynacji trumny z ciałem błogosławionego Włocha, który drugi raz od swojej śmierci pielgrzymować będzie po świecie i drugi raz – po australijskim Sydney w 2008 r. – na Światowe Dni Młodzieży, tym razem celem jest Kraków.

29 czerwca 2016 r. trumna z ciałem bł Pier Gorgia Frassatiego została wyjęta z grobu i wystawiona do publicznej adoracji w turyńskiej katedrze. 4 lipca, w swoje liturgiczne wspomnienie, Frassati będzie żegnany przez arcybiskupa Turynu w obecności rodziny (dzieci Luciany Frassati-Gawrońskiej, siostry), włoskiej młodzieży, a także przedstawicieli kilku polskich miast, które odwiedzi.

Bł. Pier Gorgio Frassati ma dotrzeć na spotkanie młodych w Krakowie. Jego przyjazd pilotują dominikanie. W całej Polsce angażuje się w tę podróż wielu sympatyków tego wyjątkowego świętego. Frassati od lat pozostaje bowiem niezmiennie wzorem dla młodych. Wskazywało go też w historii aż… czterech papieży. Modlił się nad jego grobem ks. Giovanni Battista Montini, późniejszy papież Paweł VI. Święty Jan Paweł II w kazaniu o nim wspominał jeszcze w czasach, gdy był arcybiskupem Krakowa (mówił o „dobrodziejstwie jego przykładu”, którego doświadczył w młodości; otwierał wystawę na jego temat w latach 70. w Krakowie). Benedykt XVI odwoływał się do Pier Giorgia, m.in. przemawiając do młodzieży Turynu. Papież Franciszek już dwukrotnie w swoich orędziach podawał go za przykład. Nie wolno nam nie skorzystać z jego obecności w naszym kraju.

Reklama

W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie codziennie będzie można modlić się przy jego trumnie w bazylice św. Trójcy, aż do 1 sierpnia.

Do Polski Pier Giorgio Frassati pojedzie przez Mediolan, Wiedeń i Bratysławę. 11 lipca, już w kraju, rozpocznie swoją podróż od Rybnika, gdzie od kilku miesięcy trwają przygotowania do czuwania modlitewnego, które koordynują członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów.


Zapraszamy na stronę rybnickiego etapu peregrynacji relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego – http://frassatiwrybniku.pl/

Reklama

Rybnickie uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00, kiedy to rolkarze w koszulkach z podobizną Pier Giorgia Frassatiego będą eskortować wiozący jego relikwie samochód – od dworca aż do bazyliki św. Antoniego z Padwy. W tym samym czasie przed drzwiami bazyliki rozpocznie się koncert miejskiej orkiestry dętej, która będzie zachęcać rybniczan do przywitania Frassatiego. O godz. 17.00 rozpocznie się w świątyni modlitwa różańcowa, po niej – o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Adama Wodarczyka.


Ks. Krzysztof Nowrot

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę