Nasze projekty

Nieście go na cały świat

Dokładnie miesiąc temu, w Niedzielę Palmową, polska młodzież przekazała Panamie Symbole Światowych Dni Młodzieży. Wraz z Krzyżem i ikoną Matki Bożej przygotowali dla młodych Panamczyków cykl filmów ze wspomnieniami i świadectwami o tym, jak doświadczyli Bożej łaski podczas peregrynacji w Polsce.

Reklama

W Niedzielę Palmową delegacja polskiej młodzieży przekazała młodym Panamczykom Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikonę Salus Populi Romani. Wydawać mogło by się, że był to symboliczny moment zamykający ostatecznie Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Pozostały jednak wszelkie owoce, które zrodziły się dzięki Bożej Łasce w sercach młodzieży podczas trzech lat przygotowań, a także w trakcie Dni w Diecezjach i Wydarzeń Centralnych w Krakowie.

By pokazać, że założenie wyczynowych butów, zgodnie z apelem papieża Franciszka, to realne zadanie dla każdego z nas, młodzi z całej Polski przygotowali trzy filmy.

Tryptyk nosi tytuł Nieście Go na cały świat … Jest inspirowany cytatem znajdującym się na Krzyżu, który Jan Paweł II przekazał młodym i zawiera w sobie dwojakie przesłanie. Z jednej strony dla młodych Polaków – by potrafili pielęgnować w sobie to, co przyniósł czas ŚDM. By dalej podejmowane były różnego rodzaju inicjatywy, a w centrum życia naszego i naszych wspólnot był Jezus Chrystus. Drugą grupą odbiorców jest młodzież z całego świata, a szczególnie z Panamy, specjalnie dla nich filmy opatrzone zostały napisami w języku angielskim.

Reklama
Reklama

Film pierwszy to przede wszystkim wspomnienia z czasu peregrynacji po polskich diecezjach Symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i Ikona przemierzając kolejne zakątki Polski oprócz niezliczonej liczby parafii odwiedziły szkoły, szpitale, więzienia i areszty śledcze. Cały czas pielgrzymce towarzyszyli młodzi, którzy byli żywymi świadkami działania Bożego Miłosierdzia podczas spotkań rzeszy ludzi ze Znakami.

Drugi film jest zestawieniem słów św. Jana Pawła II o wypływaniu na głębie z apelem papieża Franciszka, by zejść z kanapy. Czy te hasła mają coś wspólnego? I w jaki sposób współczesny młody człowiek może je realizować w codzienności – w domu, w szkole, w pracy. Pogłębiona analiza i zachęta, by nie bać się iść z Jezusem, który jest przecież Panem ryzyka!

Reklama
Reklama

W Niedzielę Palmową na Placu św. Piotra młodzi z Polski oprócz Symboli przekazali Panamczykom także księgę z listami pełnymi świadectw, słów motywacji i życzeń na wyjątkowy czas przygotowań ŚDM, który rozpoczął się w ich kraju. W ostatnim filmie znajdziemy przedłużenie tej fali dobrych słów.

Reklama

Wszyscy występujący w filmie oraz zaangażowani w jego przygotowanie i montaż to wolontariusze Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę