Nasze projekty

Europejskie media o otwarciu Światowych Dni Młodzieży

Bezprecedensowe środki bezpieczeństwa podjęte przez władze w Polsce w związku ze Światowym Dniem Młodzieży i Msza św. otwarcia, podczas której rzesze młodzieży modliły się za bestialsko zamordowanego ks. Jacques’a Hamela podkreślają w swoich relacjach z Krakowa media katolickie

Reklama

Céline Hoyeau i Marie Malzac piszą na łamach francuskiego dziennika „La Croix” o reakcji swych młodych rodaków, którzy spontanicznie modlili się za zamordowanego kapłana. Wskazują, że akty terroru spowodowały niepokój zarówno niektórych uczestników jak i ich rodziców. W tej sytuacji najwłaściwszą reakcją jest modlitwa różańcowa – zauważają dziennikarki. W nawiązaniu do doświadczeń osób, które wcześniej uczestniczyły w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę wskazały na znaczenie nadziei. To bowiem w nią wymierzone są akty przemocy. Także w obliczu bólu trzeba żyć swoją wiarą – dodają. „La Croix” zaznacza, że krótko przed rozpoczęciem Mszy św. przewodniczący francuskiego episkopatu, abp Georges Pontier zaapelował do katolików, aby piątek 29 lipca był dniem postu i modlitwy w intencji „braterstwa we Francji” i pokoju w świecie. 35 tys. młodych Francuzów uczestniczących w ŚDM poleci te intencje podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, któremu na Błoniach będzie tego dnia przewodniczył Papież Franciszek.

Natomiast angielski „The Catholic Herald” podkreśla wielkie wysiłki władz polskich, aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo.

W swoich doniesieniach z Krakowa włoski dziennik katolicki „Avvenire” pisze o reakcjach Francuzów na doniesienia o aktach terroru, ale także o wielu młodych przybywających do kościoła dominikanów, na spotkanie z bł. Piotrem Jerzym Frassatim, którego integralne relikwie wystawione są w tej świątyni. Nie zabrakło relacji z żywiołowej liturgii słowa, której przewodniczył abp Cesare Nosiglia z Turynu.

Reklama
Reklama

KAI / st

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite