Nasze projekty

Małżeństwo św. Rity. Dlaczego wybrała wolę rodziców, a nie swoje marzenie o zakonie?

Młoda Rita pragnęła wstąpić do klasztoru. Ale rodzice wybrali dla niej inną drogę - małżeństwo? Dlaczego ich posłuchała? Kim był człowiek, którego poślubiła? Czy rzeczywiście był tak okrutny, jak o nim mówiono?

Reklama

Czym są „Czwartki ze św. Ritą”?

Czwartek to dzień, w którym zaczęła się męka Jezusa. Liczba 15 nawiązuje zaś do 15 lat, w czasie których św. Rita nosiła stygmat ciernia na czole. Nabożeństwo 15 czwartków to poznawanie życiorysu św. Rity, przekładanie poszczególnych wydarzeń na życie duchowe oraz modlitwa. Odprawienie tego nabożeństwa wiąże się z uzyskaniem odpustu zupełnego i cząstkowego, które można ofiarować za siebie lub osobę zmarłą.

Razem z s. Dorotą Kowalewską OSA i o. Markiem Donajem OSA zapraszamy na cykl Czwartków ze św. Ritą na Stacji7. 

S. Dorota Kowalewska, augustianka jest założycielką Ogrodu św. Rity – miejsca, gdzie codziennie dziesiątki ludzi wpisują do Księgi intencji swoje prośby i podziękowania za doświadczane przez nich łaski. Na stronie można znaleźć również teksty modlitw i rozważań.

Reklama

O. Marek Donaj, augustianin to specjalista od św. Rity – o jej życiu mógłby opowiadać godzinami. Na co dzień pracuje jako proboszcz parafii, która w Polsce nazywana jest „sanktuarium św. Rity” – krakowskiej par. pw. św. Katarzyny. Każdego 22. dnia miesiąca kościół św. Katarzyny wypełnia się po brzegi wiernymi zanoszącymi swoje prośby do patronki spraw beznadziejnych.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę