Nasze projekty

Zadania do kalendarza adwentowego. 100 propozycji do wyboru [POBIERZ]

Adwent tuż tuż, a wraz z nim postanowienia, plany i kalendarze z zadaniami. Wiele osób samodzielnie przygotowuje wyzwania na każdy dzień tego przedświątecznego okresu. Jeśli jesteś jedną z nich, poznaj nasze propozycje zadań adwentowych.

Reklama

Adwentowy kalendarz z zadaniami

Adwent nierozłącznie kojarzy się wielu osobom z wyborem postanowień oraz codziennym wykonywaniem drobnych zadań. W wielu rodzinach powstają Drzewa Jessego, rodzice przygotowują też dla dzieci wyjątkowe kalendarze adwentowe. Bardzo często zdarza się, że na każdy dzień przewidziany jest mały upominek czy niewielka słodycz. Coraz popularniejsze stają się też kalendarze z zadaniami adwentowymi.

Wymyślenie zadań na każdy dzień adwentu może przysporzyć trudności. Warto w takiej sytuacji wspomóc się gotowymi propozycjami. W redakcji Stacji7 przygotowaliśmy zestaw 100 zadań na adwent – do wyboru i korzystania tak, jak tylko chcecie!

ZOBACZ TEŻ: Adwentowe Drzewo Jessego. Jak je wykonać?

Reklama

Zadania na adwent – jak z nich korzystać?

Zadania, które proponujemy, można wykorzystać na różne sposoby. Osoby, które planują wykonanie kalendarza adwentowego z zadaniem na każdy dzień, mogą wybrać z puli propozycji dokładnie tyle zadań, ile potrzebują. Można także wydrukować wszystkie zadania i losować codziennie jedno z nich. Jest to opcja dla tych, którzy lubią ryzyko, ponieważ niektóre z zadań bardziej pasują na początek, a inne – na koniec adwentu.

Jako pierwszy krok do korzystania z naszych 100 propozycji zadań adwentowych, proponujemy zatem dokładne ich przeczytanie, a dopiero potem – ustalenie, jak chce się z nich skorzystać. Warto przemyśleć, jak rozłożyć zadania w czasie, by nie planować pieczenia pierników w ciągu tygodnia, w dniu, kiedy ma się wiele zadań i obowiązków albo pójścia na roraty w niedzielę czy szykowania lampionu pod koniec adwentu.

POLECAMY: Marana Tha! Playlista na Adwent

Reklama

100 zadań do wyboru

Wśród proponowanych przez nas zadań są zarówno takie, które można zrealizować indywidualnie i takie, do których można zaangażować całą rodzinę, a zwłaszcza dzieci. Znajdziecie tu popularne pieczenie pierników, przygotowanie lampionu na roraty czy przedświąteczne porządki, ale także zadania duchowe, związane z modlitwą i przygotowaniem do Bożego Narodzenia. Dodaliśmy także kilka zadań, których wykonanie będzie szansą na dowiedzenie się czegoś o samym sobie.

Zadania adwentowe przygotowaliśmy w pliku PDF w formie tabelki. Po wydrukowaniu wystarczy wyciąć wybrane zadania (inne można zostawić na przyszły rok!) i umieścić je w kalendarzu adwentowym. W razie potrzeby można zmodyfikować poszczególne zadania, dostosowując je do wieku dzieci, liczby osób, które będą realizować zadania, czy po prostu – do ich możliwości.

POBIERZ ZADANIA ADWENTOWE W FORMACIE PDF

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę