Nasze projekty

Świąteczne kartki do pobrania i wysłania

Wśród wielu świątecznych tradycji jedną z popularniejszych jest składanie życzeń. Osobiście, pocztą tradycyjną czy elektroniczną - wysyłamy dobre słowa w najdalsze zakątki świata. Mamy dla Was 7 kartek, które możecie wydrukować lub wysłać internetowo do tych, którzy są bliscy waszemu sercu.

Reklama

Każda z kartek, którą przygotowaliśmy, nawiązuje bezpośrednio do narodzenia Pana Jezusa. Znajdują się na nich cytaty związane z Bożym Narodzeniem, które można usłyszeć w czasie świątecznej liturgii. Są to słowa z Pisma Świętego, z Liturgii Godzin i tekst błogosławieństwa wiernych przeznaczony na 25 grudnia.

Kartki przygotowane są w dwóch formatach – jpg i pdf. Pierwszy z nich z powodzeniem można dołączyć do maila, SMS-a czy innej wiadomości elektronicznej. Śmiało wykorzystajcie je także w swoich postach. Plik PDF przygotowany jest bezpośrednio do druku – zaznaczone spady i znaczniki przycięcia pozwolą wydrukować kartki w dowolnej drukarni w takiej ilości, jaka będzie Wam potrzebna.


POBIERZ PDF Z KARTKAMI – CZĘŚĆ 1 – PIONOWE

Reklama

POBIERZ PDF Z KARTKAMI – CZĘŚĆ 2 – POZIOME


Kartka nr 1: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Łk 2, 10)

POBIERZ JPG

Reklama

Kartka nr 2: Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem. Oto Król twój przychodzi do ciebie, Święty i Zbawiciel świata. (Za 9, 9)

➤ POBIERZ JPG

Reklama

Kartka nr 3: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał. (Łk 10, 14)

➤ POBIERZ JPG

Kartka nr 4: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Łk 2, 10).

➤ POBIERZ JPG

Kartka nr 5: Bóg nieskończenie dobry przez wcielenie swojego Syna rozproszył ciemności świata i przez Jego narodzenie napełnił światłem tę najświętszą noc. Niech oddali od was ciemności grzechu i oświeci wasze serca światłem łaski!

➤ POBIERZ JPG

Kartka nr 6: Dzisiaj narodził nam się Zbawiciel, radujmy się, umiłowani! Nie ma miejsca na smutek, kiedy rodzi się życie; pierzchnął lęk przed zagładą śmierci, nastaje radość z obietnicy niekończącego się życia.

➤ POBIERZ JPG

Kartka nr 7: Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.

➤ POBIERZ JPG

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę