„Samulka” – nadzieja odnaleziona na nowo

Trzydziestoletnia Ewa to zadeklarowana samotniczka. W gorszych chwilach szuka pocieszenia w kawoterapii, ciastoterapii, floroterapii i spacerach z psem. Jej historia pokazuje, że nie można nigdy stracić nadziei na pozytywne rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów. O takiej nadziei opowiada debiutancka powieść Kingi Facon pt. „Samulka”

Reklama

Samulką nazywa siebie główna bohaterka książki, Ewa. Tytuł to połączenie kilku słów oddających rzeczywistości bliskie bohaterki. Inspiracją do tego wyrazu były wymyślone przez Lema „Sepulki”, dotykająca Ewę samotność oraz opisujące ją niejako słowo „damulka”. Od kilku lat mieszka w małym miasteczku o nazwie Samulki.

Na co dzień pracuje jako księgowa w przedszkolu. Przyjechała tutaj z dużego miasta. Samulki to miejsce, w jakim każdy chciałby zamieszkać: park, cukiernia, biblioteka oraz radośni, głęboko wierzący ludzie, którzy spotykają się w przykościelnej kawiarence Pod Aniołami. Idylla, dosłownie raj na ziemi.

W tej rzeczywistości Ewa stara się pozostać anonimową. Niekoniecznie szuka kontaktu z innymi ludźmi, raczej dziwi ją, gdy ktoś zwraca na nią uwagę. Często dopada ją przygnębienie, czasem nie ma ochoty wychodzić z łóżka. Pociechę znajduje w czytaniu książek, rozmowach z bohaterami literackimi, pączkach i kawie. Z czasem pojawiają się w jej życiu osoby, które chcą ją lepiej poznać, troszczyć się o nią, zaprzyjaźnić, pokochać.

Reklama
Reklama

Od 2 marca Samulka do kupienia w księgarni wydawnictwa Znak.


wklejka_samulka

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę