fot. Rawpixel

Prezenty świąteczne, na które nie wydasz ani złotówki

Czas świąt nierozłącznie wiąże się z obdarowywaniem. Nie potrzeba wiele, by sprawić komuś radość. Ty bądź prezentem!

Reklama

Czas

Mamy wszyscy po równo – 24 godziny w ciągu doby do wykorzystania na przeróżne życiowe czynności. Jeśli kiedykolwiek powiedziałeś sobie lub komuś “nie mam czasu”, wiedz, że nie jesteś sam. Święta zachęcają, aby zwolnić tempo, zatrzymać się, cieszyć się rodzinną atmosferą. I to dobra okazja, by komuś, kto Tak jak Ty “nie ma czasu” dać trochę swojego czasu. Może wyręczysz kogoś w jego zadaniu, albo zrobicie je wspólnie, aby skrócić czas na nie przeznaczony. Masz czas, podziel się nim!

Obecność

Bardzo łatwo wpaść w tym przedświątecznym i świątecznym czasie w przekonanie, które można byłoby ująć wyrażeniem “a jeszcze coś”. Jeszcze bombki, jeszcze ciasto, jeszcze odkurzanie, jeszcze prezenty, jeszcze zapakować i jeszcze to i tamto. Kiedy święta są “już” my nadal trwamy w “jeszcze” – jeszcze poprawić, jeszcze czegoś brakuje na stole, jeszcze posprzątać… Zapominamy trochę o zwykłej obecności. Może w tym roku warto ją komuś podarować tak po prostu – nie biegać za wszystkimi niedokończonymi sprawami, a więcej być przy kimś, być razem. Tylko nie zapomnijcie wyłączyć piekarnika…

„Kocham Cię”

Kiedy ostatnio powiedziałeś rodzicom, że ich kochasz? Na pewno chcieliby to jeszcze kiedyś usłyszeć. Ten prezent kosztować Cię może odwagę, ale jeśli tylko będzie szczery, na pewno na długo zostanie zapamiętany. Jeśli takie wyznanie to dla Ciebie codzienność, niech Twoim prezentem będzie wdzięczność za miłość, której doświadczasz.

Reklama
Reklama

Zgoda

“A na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. To właśnie z pokojem Jezus przychodzi na świat. Tak bardzo nam go brakuje – i nie chodzi tu tylko o wielkie międzynarodowe konflikty. Pokój na świecie zaczyna się w naszych domach. Wielokrotnie przecież przygotowania świąteczne i sam czas świąt, wspólnych rozmów przy stole stają się polem do zaciekłych dyskusji niestety prowadząc do podziałów między nami. Tym razem odpuść. Nie wszczynaj niepotrzebnych dyskusji, uważaj na słowa, zachowaj pokój serca.

Wybaczenie

To jeden z prezentów, który dostaje nie tylko obdarowany, ale i darujący. Pomyśl o osobach, które Cię skrzywdziły i niech się narodzi w Twoim sercu wybaczenie. Jego owoce dosięgną także i Ciebie – może to być początek uzdrowienia na wielu płaszczyznach: samoakceptacji, motywacji, relacji z innymi. Być może osoba, która czeka na Twoje wybaczenie do teraz zachodzi w głowę, jak może wynagrodzić Ci wyrządzone zło. Daj jej szansę, pozwól by Jezus uspokoił Wasze serca.

Uśmiech

Ile razy w tym czasie usłyszysz i powiesz „Wesołych Świąt”? Niech te życzenia nie zostaną w nas bezowocne, dziel się radością! Szczery, niewymuszony uśmiech skraca dystans i jest zaraźliwy. Prawdziwa radość to najlepsza wizytówka chrześcijan. Mamy do niej powody – Bóg przychodzi, chce być blisko nas!

Reklama
Reklama

Modlitwa

Tego prezentu nie mogło zabraknąć. Każdy z nas może podarować modlitwę. Podczas mszy, w akcie pokuty, prosimy sami o taką modlitwę naszych braci i siostry. Może tym razem sam zaproponujesz, że pomodlisz się w czyjejś intencji? Taki prezent nie ma terminu ważności i przyda się w każdej sytuacji.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę