Nasze projekty

Posprzątaj biurko

Żeby stłamsić lenistwo potrzebujemy swoistego nowego startu. Jak taki zrobić w miarę łatwo, czasem szybko i możliwie jak najprzyjemniej? Wystarczy posprzątać biurko.

Reklama

Tekst jest częścią cyklu pt. "5 sposobów na lenistwo"


 

Albertowi Einsteinowi przypisuje się wypowiedzenie takich słów:

 

Reklama
Reklama

 

"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biur­ko?"

 

Reklama
Reklama

Nie wiem czy te słowa należą do twórcy teorii względności, ale nawet jeśli, to pozwolę sobie przeciw nim wystąpić. I robię to jako zadeklarowany bałaganiarz.

 

 

Reklama

Biurko, które służy mi do pracy (nieważne czy w biurze czy w domu) to fragment zarządzanej przeze mnie powierzchni, o czystość której walczę każdego dnia. Często-gęsto bezksutecznie, ale wiem, że moja walka ma sens i ciągle na nowo do niej staję, bo wierzę, że ma to znaczenie dla efektywności mojej pracy.

 

 

Nie wiem ilu z Was może podpisać się pod stwierdzeniem, że wszystkie te zużyte chusteczki, rozsypane długopisy i ołówki, kubki z kawą czwartej świeżości, opakowania po słodyczach i sterty papieru, który już dawno został zapełniony tuszem tylko i wyłącznie odwracają naszą uwagę.

 

 

Posprzątaj biurko

Jesteśmy trochę pokoleniem ADHD i bez posiadania samokontroli benedyktyńskiego mnicha nie możemy odwrócić uwagi od bodźców, które odrywają nas od pracy.

 

Poza pozbyciem się rzeczy, które mogą odwracać naszą uwagę, wysprzątanie stanowiska nauki czy pracy ma jeszcze jedną zaletę psychologiczną. Pracując w lśniącej czystością i pachnącej cytrusami (a nie starą kawą) atmosferze, czujemy, że to co robimy jest robione „na poważnie”, na swój sposób wyjątkowo. Podkręca to nasze nastawienie i chęci, bo daje ułudę profesjonalizmu.

 

Dlatego worki na śmieci w dłoń i pozbywamy się tego, co niepotrzebne. A specyfikami czyszczącymi gładkie powierzchnie dokopujemy się do prawdziwego koloru i faktury biurka.

 

Warto posprzątać biurko.

 


1. Wyłącz Facebooka2. Stwórz listę zadań3. Posprzątaj biurko4. Mierz czas5. Unikaj efektu yoyo


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę