Nasze projekty

Dominikańska gra video z okazji jubileuszu zakonu!

Dominikanie świętują w tym roku jubileusz 800 lat od założenia zakonu przez św. Dominika. Z okazji święta powstała nawet... gra video

Reklama

W grze „Passiontide” wcielamy się w zakonnika, który podążając przez miasto zbiera pochodnie oraz zamienia… Albigensów (średniowieczny ruch religijny, którego zadanie nawrócenia otrzymał św. Dominik od papieża) w wiernych. Na końcu docieramy do kościoła, gdzie dowiadujemy się o ilości zdobytych pochodni oraz nawróconych heretyków. Gra utrzymana jest w konwencji gier video z popularnych konsoli z lat 90-ych.


Zagraj w grę „Passiontide”


Przeczytaj także artykuły opublikowane w związku z jubileuszem zakonu:

Reklama
Reklama

Panie, co z grzesznikami? 800 lat zakonu dominikanów

Rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów, o. Pawłem Kozackim OP


Psy Pańskie podpalają świat

Reklama
Reklama

Rozmowa z o. Jackiem Szymczakiem OP o burzliwej historii Dominikanów


Wiater_Wierny-pies_500pcxPolecamy książkę „Wierny pies pański” – biografię pierwszego polskiego dominikanina, św. Jacka Odrowąża

Powołał do życia Zakon Kaznodziejski w Polsce, nigdy jednak nie był prowincjałem. Zakładał kolejne klasztory, ale nie osiadał w nich na stałe. Wybrał wędrowne kaznodziejstwo. Przemierzył wzdłuż i wszerz Polskę, Ruś i Prusy, głosząc Ewangelię poganom, schizmatykom, wszystkim potrzebującym.

Reklama

Granice polityczne ani prawa fizyki nie stanowiły dla niego przeszkody. Uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, uwalniał opętanych. Zmieniał oblicze Kościoła i całej Europy. Matka Boża obiecała mu, że zawsze go wysłucha, i wielokrotnie to udowadniała.

>>> Kup teraz <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę