Nasze projekty

Piołun

Imię gwiazdy, „płonącej jak pochodnia”, która spadła z nieba na trzecią część rzek i na źródła wód, powodując, że woda ta stała się gorzka, a wielu ludzi po jej wypiciu zmarło (Ap 8, 10-11)

Reklama

Stało się to, kiedy zatrąbił trzeci anioł. Jak wiadomo istnieje ziele o nazwie bylica piołun (w języku łacińskim Artemisia absinthium), które stosowano do produkcji ulubionego alkoholu poetów, czyli absyntu, a także wykorzystywano w celach zdrowotnych, gdyż ziele pomagało na wiele dolegliwości, choć mogło też wywołać wymioty i przekrwienie błony śluzowej żołądka.

Co ciekawe bylica piołun jest spokrewniona z bylicą pospolitą, nazywaną potocznie czarnobylem (czarną bylicą). W wolnym tłumaczeniu „czarnobyl” to „czarny piołun”. Ponieważ ludzie mają skłonność do odnoszenia symboli z Apokalipsy do rzeczywistych wydarzeń, pojawiło się u niektórych głębokie przekonanie o apokaliptycznym charakterze katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku, co rzekomo zostało przepowiedziane w Apokalipsie św. Jana. W wyniku powikłań takich jak choroba popromienna, rak, zanieczyszczenia gleby czy wody, wybuch w Czarnobylu spowodował śmierć dziesiątków tysięcy osób.

Reklama
Reklama

Poznaj więcej apokaliptycznych symboli:

banner-apokalipsa

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę