Nasze projekty

Natan. Prorocy od A do Z

Jako prorok przekazywał Boże przesłanie nie byle komu, bo samemu królowi Dawidowi

Reklama

O proroku: Działał za czasów Dawida i Salomona. Nie ma własnej księgi w ST, choć w Biblii wspomina się o (nieistniejącej dziś) “Księdze Dziejów Proroka Natana”.

Główne przesłanie: Znamy Natana z trzech biblijnych wydarzeń. Pierwsze to przedstawienie Dawidowi Bożej woli co do budowy Świątyni: dokona tego dopiero jego syn (2 Sm 7). Drugie związane jest z grzechem Dawida z Batszebą i przeciwko Uriaszowi. Prorok w imię Boga wykazuje grzech Dawida, wzywa go do nawrócenia, wyraża Boże przebaczenia i zapowiada konsekwencje grzechu (2 Sm 12). Po raz trzeci spotykamy Natana, kiedy synowie Dawida zaczynają spierać się o sukcesję po już starym królu. Prorok staje po stronie Salomona przeciw Adoniaszowi (1 Krl 1).

Cytat: “Dawid oburzył się bardzo na tego człowieka i powiedział do Natana: «Na życie Pana, człowiek, który tego dokonał, jest winien śmierci. Nagrodzi on za owieczkę w czwórnasób, gdyż dopuścił się czynu bez miłosierdzia». Natan oświadczył Dawidowi: «Ty jesteś tym człowiekiem».” (2Sm 12,5-7).

Reklama

Poznaj wszystkich proroków Starego Testamentu!


 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę