Nasze projekty
Reklama

Nahum. Prorocy od A do Z

O proroku: Kolejny z 12 tzw. proroków mniejszych. Jego imię oznacza “pocieszenie”. Pochodził Elkosz, miejsca nieznanego dzisiaj. Nie znamy szczegółów jego działalności, poza przybliżoną datą: 663-612 r. przed Chr., przed upadkiem Niniwy. Główne przesłanie: Księga Nahuma jest krótka, zawiera tylko 3 rozdziały. Pierwszy to rodzaj psalmu, wyrażającego potęgę Boga obecnego w naturze, który objawi swoje […]

O proroku: Kolejny z 12 tzw. proroków mniejszych. Jego imię oznacza “pocieszenie”. Pochodził Elkosz, miejsca nieznanego dzisiaj. Nie znamy szczegółów jego działalności, poza przybliżoną datą: 663-612 r. przed Chr., przed upadkiem Niniwy.

Główne przesłanie: Księga Nahuma jest krótka, zawiera tylko 3 rozdziały. Pierwszy to rodzaj psalmu, wyrażającego potęgę Boga obecnego w naturze, który objawi swoje panowanie także w historii ludzi. Później następuje opis upadku Niniwy, będącego nadzieją dla mieszkańców Judy. Dramatyczny finał to wizja eschatologicznego triumfu Boga nad swoimi przeciwnikami.

Cytat: Tak mówi Pan: Chociaż nietknięci są i tak liczni, będą jednak wytępieni i zginą. Ciebie upokorzyłem – nie upokorzę cię więcej. A teraz złamię jego jarzmo, które jest na tobie, i porozrywam twe więzy (Na 1,12-13).

Reklama

Poznaj wszystkich proroków Starego Testamentu!


 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę