Nasze projekty

Popfiction S01E17: Rezygnujemy z Netfliksa?

Czy życie ludzkie znaczy mniej, niż wydajność pracy kobiet zatrudnionych w przemyśle filmowym? Czy tęczowa Myszka Miki i hasła w stylu „miłość jest piękna we wszystkich kolorach” jest potrzebna małoletnim widzom?

Reklama

Netflix naciska na gubernatora stanu Georgia, aby ten nie zmieniał przepisów na takie, które służą ochronie życia poczętego. Jedna z najbardziej znanych wytwórni filmów animowanych i bajek – Disney Pictures – cyklicznie organizuje „Pride Parade” dla dzieci, która formą nie różni się od parad równości organizowanych w wielu miastach świata przez środowiska LGBT.   

Magical Pride Diversity Parade w Paryżu. Źródło: YouTube

Nasuwa się być może naiwne pytanie – dlaczego? Czy życie ludzkie znaczy mniej, niż wydajność pracy kobiet zatrudnionych w przemyśle filmowym? Czy tęczowa Myszka Miki i hasła w stylu „miłość jest piękna we wszystkich kolorach” jest potrzebna małoletnim widzom? Czy disneyowskie bajki i filmy nie mogły pozostać tak wolne od ideologii, jak jeszcze 15-20 lat temu?

W najnowszym Popfiction dyskutujemy o tym, czy bojkotowanie i rezygnowanie z subskrybcji Netfliksa ma sens oraz jak powinno wyglądać dojrzałe korzystanie z popkulturowych propozycji.

Reklama

? Słuchaj na Spotify, iTunes lub GooglePodcasts:

 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę