Nasze projekty
Fot. Youtube/Langusta na plamie

Jak rozpoznać swoje powołanie? Radzi o. Adam Szustak OP

"Wszyscy jesteśmy powołani do małżeństwa oprócz trzech wyjątków: tych którzy mają powołanie do stanu duchownego lub do samotności" – mówi o. Adam Szustak w swojej serii vlogów poświęconych rozeznawaniu powołania.

Reklama

Swoje porady i podpowiedzi odnośnie rozeznania trzech możliwych do wyboru stanów życia o. Adam zawarł w 3 vlogach, opublikowanych w lipcu i sierpniu na jego kanale Langusta na palmie na YouTube.
Rozważania rozpoczął od trzech konkretnych porad dla wszystkich, którzy zabierają się za rozeznawanie powołania życiowego. Oto one:

1. Miej kontakt ze sobą
2. Skonfrontuj tę opinię z kimś zaufanym i obiektywnym
3. Proś Pana Boga o łaskę odkrycia powołania życiowego

Reklama

– Mam wrażenie, że ogromna większość wierzących stosuje tylko tę trzecią praktykę, a to niedobrze, bo ważne jest uświadamianie sobie kim jestem i konfrontowanie tego jeszcze ze zdaniem innych – mówi o. Szustak.

Reklama

Czy mam powołanie do małżeństwa?

Ogromna większość tych, którzy tego słuchacie, ma powołanie do małżeństwa. Do niego bowiem Pan Bóg przeznaczył każdą kobietę i każdego mężczyznę. Dwie pozostałe drogi to wyjątki od tej reguły

Reklama

Czy mam powołanie do stanu duchownego?

Powołanie to pewne wewnętrzne pragnienie człowieka, które staje się marzeniem o czymś niezwykłym, pięknym, bardziej pociągającym. Zatem powołanie do stanu duchownego nie powinno być odkrywane wtedy, gdy „inne drogi nie wyszły”.

Czy mam powołanie do samotności?

To nie jest „powołanie” pochodzące od Pana Boga tylko pokłosie popsucia świata. Bezżenni, których „ludzie ich takimi uczynili lub tacy się urodzili” nie są jednak skazani na nieszczęście. Wystarczy, że przyjmą tę swoją samotność, opłaczą ją i ruszą dalej z petardą w życie.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę