Nasze projekty
fot. spot "Obietnica"/Youtube Archidiecezja Warszawska

Czy przyszła ci do głowy myśl, żeby zostać księdzem?

Klerycy warszawskiego seminarium opowiedzieli o powołaniu kapłańskim w przepięknym spocie, który zdobył olbrzymią popularność w mediach. "Przyjdzie ci się zmagać z wieloma trudnościami, ale nigdy w tej walce nie pozostaniesz sam" - mówią.

Reklama

W półtormainutowym spocie pt. „Obietnica”, nagranym w 2015 roku, klerycy w przepiękny sposób opowiedzieli o powołaniu kapłańskim, które odkryli.

Prawdopodobnie nie ocalisz świata… – rozpoczynają swoją opowieść. Przyjdzie ci się zmagać z wieloma trudnościami, ale nigdy w tej walce nie pozostaniesz sam – mówią.

W nagraniu wystąpili klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, którzy zachęcają rówieśników do podjęcia szczególnej drogi, jaką jest kapłaństwo.

Reklama

Czy przyszła ci do głowy myśl, żeby zostać księdzem? – pytają.


Klerycy nagrali spot promujący mszę świętą. To pierwsza taka reklama!

Co jakiś czas w internecie pojawiają się filmiki przygotowywane przez kleryków. Przeważnie są to tzw. spoty powołaniowe, ale najnowszy spot promuje… mszę świętą! Chcieliśmy nagrać film, który wypromuje coś, czym żyjemy. W centrum naszego życia jest msza święta – mówi Jakub Zinkow, jeden z twórców scenariusza.

Reklama

Piękne kadry detali budują klimat i wciągają widza w tajemnicę, o której klerycy opowiadają bez słów. Obrazy wciąż spieszącej się Warszawy zatrzymują wzrok tam, gdzie “jest takie miejsce” i słychać męskie głosy śpiewające chorał gregoriański.

Otwierają się drzwi świątyni, bo to w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w czwartki o godz. 18.30 odprawiana jest msza święta w języku łacińskim.

Chcieliśmy pokazać, że Msza święta może być czymś absolutnie niezwykłym – mówi Andrzej Łazar. W zwykłej codzienności pojawia się to niezwykłe, przychodzi Pan Bóg – tłumaczy Michał Tarasiewicz.

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę