PŁUKANIE SIECI

Adwent gamerów. Czy warto czekać w dzisiejszym świecie?

Czy w dzisiejszym świecie czekanie ma jakikolwiek sens i na co czekamy w adwencie? O tym temacie w najnowszym odcinku „Świętego Monitora” rozmawiali ks. Wojciech Iwanecki i ks. Piotr Piekło.

Polub nas na Facebooku!

Jak na coś czekasz, to to nabiera wartości i to jest sens czekania. To jest czekanie o którym wiesz, że się ziści. Wiesz, że to jest kwestia czasu – zwrócili uwagę kapłani.

Zwrócili też uwagę na adwent, który jest czasem oczekiwania na Boże Narodzenie. Czas jest jak sprężynka z długopisu. Poruszamy się jak po druciku na sprężynce, i jakbyśmy spojrzeli od przodu, to poruszamy się w kółko i może nam się to znudzić, ale kiedy odwrócimy sprężynkę, to robimy to samo, idziemy w kółko, ale cały czas się wznosimy i to jest sens przeżywania roku liturgicznego w Kościele. Tego cyklu,k tóry kręcąc się cały czas w kółko, wznosi się do góry, aż się czas wypełni – dodali.

 

 

SPRAWDŹ: IV Niedziela Adwentu. Pragnienie Dawida [PODCAST]

 

ag/Stacja7

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

PŁUKANIE SIECI

Czy media społecznościowe nas kupują? Ks. Ogorzałek o filmie “The social dilemma”

Jak myślisz, ile udałoby Ci się wytrzymać bez Facebooka? 3 dni, 13, czy może 30 dni? Na te i inne pytania związane z mediami społecznościowymi oraz tym, jak bardzo współczesny człowiek jest od nich uzależniony, mówi ks. Grzegorz Ogorzałek w nowym odcinku videobloga “W koloratce”, zatytułowanym: “DYLEMAT SPOŁECZNY - przestroga godna uwagi”.

Polub nas na Facebooku!

Ile razy w ciągu dnia klikasz na czarny ekran twojego telefonu, sprawdzając z zaciekawieniem, czy coś nie “przyszło”? Stan nieustannego rozproszenia, algorytmy Google’a, bańka informacyjna… Jak i czy media społecznościowe wpływają na naszą duchowość? O tym ks. Grzegorz Ogorzałek.

 

 

PRZECZYTAJ: Media społecznościowe czy anty-społecznościowe? O budowaniu relacji w czasach social media

np/KAI/Stacja7

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

Copy link
Powered by Social Snap