Nasze projekty

Tajka: Franciszek jest jak Superman

Dziennikarze amerykańskiego magazynu katolickiego "Crux", śledzący na miejscu wizytę Franciszka w Tajlandii zagadnęli jedną z kobiet, przygotowujących kwiaty na spotkanie papieża w szpitalu. - On jest jak Superman! Mobilizuje nas, żebyśmy pomagali ludziom.

Reklama

Dziennikarze „Crux” zapytali ją o wizytę papieża niedługo przed przybyciem Franciszka do szpitala św. Ludwika w Bangkoku. Ma na imię Ta i kończyła właśnie ustawianie kwiatowej aranżacji, ozdabiającej aulę gdzie miał przybyć papież. 

Franciszek jest jak superman. Dlaczego? Ponieważ pomaga ludziom, uczy nas, żebyśmy pomagali ludziom i mobilizuje do tego, byśmy się na to decydowali! 

– odparła krótko. 

Reklama
Reklama

Papież przybył do szpitala św. Ludwika o 11:15. Przed budynkiem tłoczyli się liczni Tajowie, którzy chcieli go zobaczyć, pomagać, prosić o błogosławieństwo dla swoich dzieci. Również w środku budynku jego przybycia oczekiwały tłumy pracowników i pacjentów.

Jesteś dla nas «Człowiekiem Słowa», żyjącym tym, co głosi i który zawsze ma ramiona otwarte dla każdego. Jako Wikariusz Chrystusa Twoja obecność jest zawsze dla nas błogosławieństwem od samego Chrystusa

powiedział na powitanie dyrektor Szpitala. 

Reklama
Reklama

W swoim przemówieniu Franciszek przede wszystkim dziękował całemu personelowi za jego posługę nawiązywał m.in. do obchodzonego w tym roku 120-lecia szpitala:

Ileż osób zyskało ulgę w swoim bólu, pocieszenie w swoich utrapieniach i towarzyszenie w samotności!. Proszę was, aby apostolstwo, a także inne podobne, były coraz bardziej znakiem i symbolem Kościoła wychodzącego, który, pragnąc przeżywać swoją misję, odnajduje odwagę niesienia uzdrawiającej miłości Chrystusa cierpiącym.

Reklama

Pełna relacja z tego spotkania >>Franciszek odwiedził szpital św. Ludwika w Bangkoku

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite