Nasze projekty

Abp Michalik: w ŚDM chodzi o świadectwo wiary

Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że młodzi ludzie znają trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem - uważa abp Józef Michalik. Metropolita przemyski zachęca także do rozwijania duszpasterstwa młodzieży oraz promowania świadectwa wiary młodych ludzi i wymiany doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

Reklama

„Najważniejsza rzeczą w Światowych Dniach Młodzieży jest świadectwo wiary. To, że gromadzimy się nie tyle, by imponować zewnętrznością, ale by pokazać, że jako młodzi ludzie znamy trud dochodzenia do kontaktu z Panem Bogiem. Znamy trud wiary żywej, czyli egzaminowanej przez codzienność życia, wyborów czy naprawiania tych dróg, które nam się w życiu mogą popsuć, ale stają się piękniejsze, jeśli są potem dobrze naprawione” – mówił abp Michalik podczas narady pastoralnej duszpasterstwa młodzieży archidiecezji przemyskiej przed ŚDM.

Metropolita przemyski wskazał na potrzebę uwrażliwiania wiernych, aby korzystali z pobytu młodzieży przybywającej na ŚDM. Duszpasterzy natomiast wezwał do wewnętrznej jedności i konsolidacji wspólnych działań.

„Będzie to na pewno duże wyzwanie. W tym wyzwaniu nie trzeba się bać trudności zewnętrznych, bo je pokonamy, jeśli nie będziemy mieli trudności wewnętrznych. Główny cel naszego spotkania to wewnętrzna jedność, siła, żebyśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi. Żebyśmy wiedzieli, którędy prowadzą drogi do rozwiązania trudności” – tłumaczył hierarcha.

Reklama
Reklama

Abp Michalik zachęcał także koordynatorów ŚDM, aby promowali duszpasterstwo młodzieży, świadectwo wiary młodych ludzi i wymianę doświadczeń, jaka następuje podczas ŚDM.

„Pamiętajmy i skorzystajmy z okazji, byśmy umieli wciągnąć naszych młodych ludzi do tego, żeby pokazali rzeczywistość naszego Kościoła; żebyśmy się nie wstydzili pokazać tych sukcesów, które mamy i którymi żyjemy, ale i trudności; pokazać także, jak je przezwyciężamy” – podsumował metropolita przemyski.

W naradzie pastoralnej wzięli udział duszpasterze młodzieży, koordynatorzy odpowiedzialni za ośrodki ŚDM w diecezji przemyskiej, a także odpowiedzialni za ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe w archidiecezji przemyskiej razem z delegacjami młodzieży. Archidiecezja przemyska przyjmie młodzież w ośmiu ośrodkach: Przemyślu, Brzozowie, Jarosławiu, Krośnie, Leżajsku, Łańcucie, Przeworsku i Sanoku.

Reklama
Reklama

ks. Maciej Flader / Przemyśl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę