Nasze projekty

„Maryjo, Matko mojego wezwania”. Piosenka dla wszystkich pielgrzymujących

Grupa muzyczna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę nagrała pielgrzymkowy teledysk. Nagrali utwór w czasie epidemii, przygotowując się duchowo do pielgrzymowania, które w tym roku będzie miało inny niż zazwyczaj charakter.

Reklama

W nagraniu piosenki ”Maryjo, Matko mojego wezwania” zaangażowały się służby muzyczne z wszystkich grup pielgrzymkowych: biorą w nich udział 32 kobiety, 12 mężczyzn oraz 20 instrumentalistów. Jest to utwór z repertuaru zespołu „Mocni w Duchu” i promuje on 39. Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, zachęcać do udziału w niej zgodnie z tegorocznymi zasadami oraz zachęcać do pielgrzymowania duchowego.

W tym roku pielgrzymka płocka wyruszy 6 sierpnia pod hasłem „Stawiam na Maryję” Słowa te pochodzą od sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymka będzie miała charakter sztafety – każda z grup będzie w niej szła tylko przez jeden dzień. Chętni będą mogli dojechać na Jasną Górę 14 sierpnia, aby symbolicznie wejść wspólnie do Częstochowy i wspólnie modlić się przed wizerunkiem Czarnej Madonny.

Pomysłodawcy piosenki i teledysku tłumaczą, że powstały one z radości, że mimo trudności pielgrzymka w tym roku jednak się odbędzie. Pielgrzymka jest czymś, o czym marzą przez cały rok, natomiast ograniczenia zakłóciły jej przebieg, ale nie zabroniły kontynuacji. Poza tym pielgrzymce zawsze towarzyszy śpiew, a to bardzo ważne i potrzebne uwielbienie Boga.

Reklama
Reklama

Praca nad utworem trwała przez dwa miesiące i musiała mieć charakter on-line. Owoce pracy grupy muzycznej pielgrzymki do Pani Jasnogórskiej można zobaczyć na fanpage’u pielgrzymkowym: Pomysł zyskał akceptację ks. Jacka Prusińskiego, głównego przewodnika 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę, a jego patronem jest Gość Niedzielny – edycja płocka.

Reklama
Reklama

KAI, os/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę