Nasze projekty
FOT. Flickr

Parafialne Strefy Kibica – wpisujcie miasta! (i wioski)

W parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach proboszcz oddaje kibicom parafialną stodołę, warszawsko-praska parafia św. Michała na Białołęce zbudowała ogromny hangar, wykupując transmisje meczów w TVP. A jaki jest pomysł Twojej parafii?

Reklama

Coraz więcej parafii chce umożliwić wiernym wspólne przeżywanie mundialowych emocji, wzmacniając tym własną wspólnotę. Pomysł był już szeroko realizowany 2 lata temu, podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej z 2016 r. Większe i mniejsze Parafialne Strefy Kibica opanowały kraj, raz zapraszając do małych sal na plebanii, innym razem udostępniając większe pomieszczenia. 

Przed Mundialem na razie w mediach ukazały się informacje o trzech inicjatywach. W parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach proboszcz przeznaczył pod Strefę Kibica parafialną stodołę, gdzie stanie wielki telewizor oraz stoisko z kiełbaskami i napojami. Będzie ona dostępna w czasie wybranych meczów, których grafik opublikowano na stronie internetowej. 

W parafii św. Michała Archanioła w Warszawie na Białołęce (diecezja warszawsko-praska) Parafialna Strefa Kibica to olbrzymi hangar obok kościoła, zbudowany specjalnie na Mundial, w którym zawisł olbrzymi ledowy ekran o powierzchni 25 mkw, na którym będą wyświetlane transmisje meczów. Parafia postarała się nawet o oficjalną licencję FIFA za pośrednictwem TVP, na ich nadawanie. Częścią Strefy będzie Strefa Rodziny czyli część hangaru dla dzieci, aby na wspólne oglądanie Mundialu mogły przychodzić całe rodziny.

Reklama

Internet podbiła też wiadomość o parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie na Śląsku, gdzie proboszcz przesunął godzinę wieczornej Mszy św. tak, by nie kolidowała z transmisjami meczów. Tam także powstała strefa kibica. 

Wiemy jednak, że to z całą pewnością nie wszystkie propozycje na parafialne przeżywanie Mundialu. Dlatego liczymy, że pomożecie nam uzupełnić tę wiadomość o informacje o Waszych parafialnych strefach kibica. Czekamy na nie pod adresem [email protected] oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych. 

 

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę