Śpieszmy się z miłością
Pośpiech i pragnienie jak najszybszego osiągnięcia celu towarzyszył ludzkości od początku istnienia. Śpieszył się biblijny Kain w Księdze Rodzaju, Apostoł Piotr, a nawet Matka Boża. Co powoduje mój pośpiech?
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy.
Łk 1, 39
POMYŚL: Pośpiech i pragnienie jak najszybszego osiągnięcia celu towarzyszył ludzkości od początku istnienia. Śpieszył się biblijny Kain w Księdze Rodzaju, by zostać dostrzeżonym i docenionym przez Stwórcę, choć nie sprostał wymaganiom Boga co do składanej ofiary. Doprowadziło go to do zabicia Abla z powodu zawiści i zazdrości. Pośpieszył się także Apostoł Piotr z odpowiedzią na dziedzińcu arcykapłańskim, wyrzekając się znajomości z Jezusem, przez co doprowadził do jednego z dramatów swojego życia. Pośpiech Matki Bożej, udającej się do Elżbiety, jest zupełnie inny. Cechuje go miłość i przywiązanie do swojej krewnej oraz chęć niesienia pomocy. To dobry pośpiech. „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” napisał ks. Jan Twardowski. Zatem tylko miłość może usprawiedliwiać ludzkie zabieganie i pośpiech.
ks. Mariusz Chamerski
MÓDL SIĘ: Chcę Cię, Panie, prosić, byś śpieszył się ze mną. I kiedy jesteś w moim pośpiechu, żebyś pokazał mi, gdzie czeka miłość i dokąd się śpieszyć, a gdzie lepiej przystanąć i przyjrzeć się, bo może biegnę bez celu i sensu.
DZIAŁAJ: Co powoduje mój pośpiech? Jakie przynosi on owoce?
Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.